Hoşgeldiniz  

Edirne Bahçeşehir Anadolu Ve Fen Lisesi’nde Master 6 meslek tanıtım programı

admin | 15 Mayıs 2018 | Eğitim, Genel, yaşam A- A+

  Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, Master 6 Meslek Tanıtım Programı kapsamında Trakya Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Sezer Ulukaya, Diş Hekimi Tayfun Şengül ve Mimar Ezgi Yetkiner’le bir araya geldi.

11 Mayıs 2018 Cuma günü Edirne Bahçeşehir Koleji çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen program, Elektrik Elektronik Mühendisi Öğretim Görevlisi Dr. Sezer Ulukaya’nın konuşmasıyla başladı. Ulukaya konuşmasında, kendi meslek seçiminde hangi kriterleri temel alarak tercih yaptığından bahsetti ve öğrencilik hayatından, meslek tecrübelerinden örnekler verdi.Ulukaya’nın ardından kürsüye gelen Diş Hekimi Tayfun Şengül öğrencilere,başarıya giden yolda en önemli şeyin kişinin kendisi için doğru mesleği seçmesi olduğu belirtip doğru meslek seçiminin mutluğu da getirdiğini söyledi. Şengül ayrıca, diş hekimliğinin ayrıntılarıyla ilgili bilgiler de verdi. Mimar Ezgi Yetkiner ise öğrencilere idealleri doğrultusunda ilerlemeleri için önerilerde bulundu ve mimarlıkla ilgili mesleki bilgiler vererek öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.Program, konuşmacıların keyifli sohbetlerinin ardından öğrencilerden gelen soruların yanıtlamasıyla sona erdi.

Program sonunda Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Okul Müdürü Aysun Yiğitsoy:“Okulumuzda uygulanan Master 6 programıyla öğrencilerimizin gelişimlerini donanımlı bir şekilde sürdürmesi için uğraş veriyoruz. Programın temel amacı, öğrencilerimizin yaşamın her alanında ve kariyer yolculuğunda becerilerini arttırabilmek; üreten, değer katan, lider ve kendini gerçekleştirmiş bireyler yetiştirebilmektir. 6 modülden oluşan bu programın “Meslek Tanıtımı” kapsamında bugün bizimle olan Öğretim Görevlisi Dr. Sezer Ulukaya, Diş Hekimi Tayfun Şengül ve Mimar Ezgi Yetkiner’e teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,7679
EURO 6,7050
BIST 98.271,29
ALTIN 228,1485

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle