Hoşgeldiniz  

Edirne Bahçeşehir koleji Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andı

admin | 14 Kasım 2018 | Eğitim, Genel, yaşam A- A+

Edirne Bahçeşehir Koleji, 10 Kasım 2018 Cumartesi günü Ulu Önder Atatürk’ü büyük bir özlem ve sonsuz bir sevgiyle andı.

Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. yıl dönümünde Edirne Bahçeşehir Koleji Konferans Salonu’nda veli ve öğrencilerin yoğun katılımıyla anlamlı bir törenle anıldı.

Tören, 09.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende Atatürk’ün bilim ve eğitime verdiği öneme değinildi, Atatürk’ün son günlerinin canlandırıldığı duygu yüklü videolara, sevdiği şarkılara, Atatürk ile ilgili anılara yer verildi. Müzik Öğretmeninin çaldığı piyano eşliğinde Atatürk’e hitaben yazılan “Nasıl Söylerim Öldüğünü” isimli şarkıyı söyleyen öğrenci, salonda izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Hazırlanan program, tüm veli ve öğrencilerin beğenisini topladı.

İlkokul ve Ortaokul Müdürü Mahmut Boztürk:“Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak ve korumak adına asıl görev, Atatürk’ün düşüncelerini anlayan gençlere düşüyor. Bizlere de Atatürk devrimlerini ve ilkelerini anlatmak, onun düşünceleriyle çocuklarımızı buluşturmak düşüyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 80’inci yıldönümünde, saygıyla anıyoruz.” dedi.

Lise Müdürü Aysun Yiğitsoy: “Mustafa Kemal Atatürk, fikir ve eserleriyle bağımsızlığımızdan bugünkü tarihimize, benliğimizde en gerçek düşüncelerin içinde aramızda hep yaşayan ulu bir önderdir. Dünyanın ender yetiştirdiği devlet adamlarından biri olan, her zaman akıl ve bilimi rehber kabul eden Atatürk`ün ölümsüzlüğe uğurlandığı 80. yıldönümünde herkese düşen en büyük görev; Atatürk`ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak ve gençlerimize de bu duyguları yaşatmaktır. Öğrencilerimiz tarafından büyük bir ciddiyet ve titizlik ile hazırlanan bu program göstermiştir ki Atatürk’ün evlatları olan genç nesiller, onun ve onun gibi tarihe mal olmuş kişilerin aydınlattığı yolda onların izinden ilerlemeye devam etmektedirler.” dedi.

281 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,2991
EURO 6,0075
BIST 102.525
ALTIN 225,8527

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle