Edirne Barosunda düzenlenen törenle Baro’ya yeni bir Avukat daha katıldı.

Baro’da düzenlenen cübbe giyme törenine Baro Başkanı  Özgür Yıldırım, Meslektaşları, Annesi Gönül ve Babası Metin Çınar  ile  yakınları katıldı.

CANSU ÇINAR YEMİN TÖRENİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Cübbe giyme töreninde konuşan çiçeği burnunda Avukat  Cansu Çınar; Törende oldukça heyecanlı ve onurlu olduğunu, dünyanın en zor ve şerefli mesleğini yapacağını  belirterek, “ ben görevimin, öneminin farkındayım, bunun farkındalığı ile birlikte  mesleğimde başarılı olmaya çalışacağım Bu konuda bana destek veren Ünsal ağabeyim ve  Elif Ablama teşekkür ederim” dedi.   Baro Başkanı Yıldırım, bir arkadaşlarının daha aralarına katıldığını belirterek; “Kardeşimiz  başarılı bir staj dönemi geçirmiştir. Elif Eral ablamızın yanında yetişti mesleğe hazır hale geldi. Yine staj döneminde eski başkanlarımızdan İbrahim Karakoç ve Rıfat Çulha başkanımıza ve emeği geçen diğer meslektaşlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum.

CANSU ÇINAR YEMİN TÖRENİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

Sayımız arttıkça insanlarımızın savunma güçleri artıyor. Biz bundan çok mutluluk duyuyoruz. Bu arada Cansu kardeşimizin ailesini de tebrik ediyorum, “ Dedi.  Daha sonra yeni Avukatlık Cübbesi giyen Cansu Çınar’ın stajını yaptığı Avukatı Elif Eral ve Baro Başkanı Özgür Yıldırım’ın da katıldığı törenle yemin ederek cübbe giydi. Avukatlığa ilk adımını attı.  Avukat Elif Eral törende yaptığı konuşmada.  Cansu’nun bir yıl süre ile yanlarında staj yaptığını kendilerinin ellerinden geldiği kadar Cansu’ya mesleğin kurallarını inceliklerini öğretmeye çalıştıklarını kaydederek, “ Umarım kariyerinde meslek yaşamında çok iyi yerlere gelir. Hem kendisini hem de müvekkillerini iyi yönde temsil eder. Bugüne kadar biz elimizden geleni yaptık. Bundan sonra ise başarı basamaklarından çıkmak Cansu kardeşimizin elinde’ dedi.

Cansu Çınar’ın Annesi Gönül ve Babası Metin Çınar’da evlatlarının böyle şerefli bir mesleğe sahip olduğu için mutlu olduklarını ifade ettiler.

CANSU ÇINAR YEMİN TÖRENİ (2)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz