CHP’de 200 belediye başkan adayının daha açıklanacağı ifade edildi. YSK’nın seçim takvimini beklemeden belediye başkan adaylarını belirlemeye başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde 14 Kasım Perşembe günü MYK, ardından da PM toplanarak aralarında Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan’ın isminin de yer aldığı 200’e yakın Belediye başkan adaylarının açıklanacağı ifade edildi.

14 Kasım Perşembe günü sabah saatlerinde önce MYK’nın ardından PM’nin olağanüstü toplanacağı ve burada MYK tarafından isimleri belirlenen Belediye Başkan Adaylarının açıklanacağı ifade ediliyor.

Haber Merkezimize gelen Haberlere göre CHP’nin Edirne Belediye Başkan Adayında mevcut isim Recep Gürkan’la yola devam edeceği netlik kazandı. İlan edilecek isimlerin, çoğunluğunun teşkilatlara gönderilen üç kişilik heyet ve kamuoyu anketleri ışığında belirlenen veya rakipsiz olan adaylardan oluştuğu öğrenildi.

Açıklanacak 200’e yakın belediye başkan adayları listesinde il belediye başkan adayları da yer alacak. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Çarşamba günü yapılacak MYK ve PM gündemine isimlerinin dahil edilmesi bekleniyor.

“20 yılda yapılamayan hizmetleri 1 döneme sığdıran Gürkan’a Genel Merkez’den de destek büyük”

Edirne’nin 60 yıldır, yani üç kuşaktır devam eden çöplük sorununa son noktayı koyan Gürkan; çok az bir maliyetle (10 Milyon) Edirne Katı Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’ni 10 Milyona mal ederek Türkiye’de ayrı bir rekora imza atmıştı. Aynı katı atık tesisini Edirne 10, Çorum 70 Balıkesir 85, Manisa 110 milyona yaptırmış ve bu konu Ulusal basının manşetlerinde yerini almıştı.

25 Kasım 2018 Pazar günü Edirne’ye gelecek olan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Edirne Katı Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’nde başlayacak olan elektrik üretiminin açılışını gerçekleştireceği ve burada Edirne için önemli mesajlar vereceği de gelen haberler arasında.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz