Edirne Belediye 2016 yılı bütçe görüşmesi için toplandı. Gurup adına yapılan konuşmaların ardından maddeler tek tek oylanarak 187.900 lira olarak ittifakla kabul edildi.

Bütçe görüşmeleri için Belediye Meclisi saat 14.00’te toplandı. Belediye Başkanı Recep Gürkan Başkanlığında yapılan toplantıda konuşan Belediye Başkanı Edirne CD si konusundan bazı yayın organlarında yapılan eleştiriler konusunda açıklama yaparak bu projeyi Edirne tanıtmak için yaptıklarını eleştirilerin yersiz olduğunu söyledi.  Bu projeyi ülkede en çok projeyi yapmış bir firmanın gerçekleştirdiğini,  bu projenin anonim proje olduğunu daha önce kendilerine öneriler projeden daha ucuza teklif olduğu için bunu kabul ettiklerini göreve geldiklerinden bu yana yerel değerleri korumaya özen gösterdiklerini söyledi.

Edirne Belediye Meclisi bütçesi ittifakla kabul edildi (1)

 

 

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı Gürkan, konuşmasında daha sonra tek  gündem maddesi olan  bütçe görüşmeleri  konusunda bilgi verdi. Tüm birimlerin  tek tek görüşülerek  oylandı.  Plan ve Bütçe Komisyonu  Başkanı  Refik Şahin   denk bir bütçe hazırladıklarını  ifade etti.

CHP gurubu adına konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır bütçede Gerçekleştirilmemiş gelir ve gider  bulunmadığını  gelir indeksli  bir bütçe  yapılmaya gayret gösterdiklerini belirterek, “ Ödenekler arası aktarma oranları en az düzeye  çekildi. Stratejik  planlara  uygun, tasarrufu önem veren bir bütçe yapıldı “Dedi

AK Parti gurubu adına söz alan Turgut Terzi bütçede denetim  alanında bir  problem yaşanmadığını   yorganına göre ayağını uzat bütçesi  yapıldığını söyledi.

MHP gurubu adına söz alan Ahmet Karagülle Daire Müdürlerinin telefonlarının limitlerini sordu. Edirne’deki yardıma muhtaç ailelerin sayıların ne kadar oldu, bütçenin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Daha sonra  bütçe   madde madde oylanarak  ittifakla  kabul edildi.

Edirne Belediye Meclisi bütçesi ittifakla kabul edildi (2)