????????????????????????????????????

Edirne BİL Koleji 2018 – 2019 Eğitim- Öğretime başlıyor. Margi Hotel’de düzenlenen basın toplantısına İstanbul Aydın Üniversitesi BİL Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan, BİL Okulları Eğitim Planlama ve Ölçme Değerlendirme Koordinatörü Nihal YÜCEL, Bil Okulları Anaokulları Koordinatörü Büşra Şahin, BİL Okulları Ortaokul Koordinatörü Ayşe Gül Büyüksaraç, BİL Koleji Anaokul ve İlkokul Müdiresi Bengü Boyacıoğlu, BİL Koleji Anadolu ve fen lisesi müdürü Tamer Çetin, BİL Koleji Orta okul müdürü Elif Saçak, Mimar Birtan Demir,  Yatırımcı Mehmet Demir, Yatırımcı Ali Demir, Şantiye Şefi Yük. İnşaat Mühendisi Samet Pehlivantürk ve basın mensupları katıldı.

Basın Toplantısına Okulun üst düzey yöneticileri ile tam kadro katılan BİL Koleji ailesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına hazırız mesajı verdi.

Dünya İnovasyon Okulu BİL Koleji’nin Serhad şehri Edirne’de 2018 Eylül ayında Türkiye’deki en büyük kapalı alana sahip BİL Okulları Kampüsü olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine  Anaokul, İlkokul, Ortaokul,  Anadolu ve Fen Lisesi kademlerinde başlayacağını ve Genel Merkez olarak akademik kadronun titizlikle oluşturulduğunu ifade eden BİL Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan konuşmasında; “BİL”, Bilgi, İletişim ve Lisan kelimelerinin ilk harflerinin bir araya gelmesiyle oluşmuş bir kelimedir. Bilgiye, iletişime ve lisana 1994 yılında bu inançla ve bu ruhla ekilmiş olan o tohumu biz burada çeyrek asırdır Türkiye genelinde çalıştırıyoruz, Eğitim sektörünün ana bir dinamiği olarak yapılandırıyoruz ve 25 yıla yakın bir süredir bu üç kelimenin bizde yaratmış olduğu İnovasyonla Türk Eğitim siteminin asli bir unsuru olmuş bir grup olmayı başardık.” Dedi.

“1994’te yakılan Eğitim meşalesi bugün daha güçlü parlamaya devam ediyor”

BİL’in devamlığının 2012 yılında tekrar “BİL OKULLARI” markası ile hayata geçmeye başladığını ifade eden Doğan; “Yine Yönetim kurulu kararımız gereği Türkiye’de BİL Dershanelerinde Yüz binlere yakın öğrencisi olan Uluslar arası öğrencileriyle dahil yaklaşık 44 bine yakın öğrencisi olan ve bunu Yüksek öğretimde konumlandıran bir grup olarak K12 sistemimizin artık bir ihtiyaç haline geldiğini, Anaokulundan Üniversiteye yani 3 yaştan 23 yaşa kadar bir kuşağı eğitecek ve onları geleceğe hazırlayacak olan büyük bir organizasyonun ilk temelini 3 yaştan başlatmak üzere de 2012 yılında attık.” Dedi.

“Bütün yatırımlarımız “Eğitim” için yapıldı”

Türkiye’de şu anda 34 tane kampus, 54 tane farklı noktada okula sahip olduklarını belirten BİL Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan; “Bunların içerisinde 20 bine yakın öğrencimiz ve 2500’e yakın da öğretmenimiz görev almaktadır. Türkiye’de yatırımın en uzun vadede ve en zor şekilde geri döndüğü sektörlerden bir tanesi bildiğiniz gibi “Eğitim”dir. Yani BİL Holding bütün yatırımlarını eğitime yapmış Türkiye’deki tek holdingdir. Bizim eğitimin dışında herhangi bir meşgalemiz ve uğraşımız yoktur.” Dedi.

“Türkiye’nin En büyük 2. Kampusu Edirne BİL Koleji’dir.”

Yurt dışında da eğitim alanında büyük yatırımların yapıldığını vurgulayan Dağhan, “Bu yıl 14 tane yeni büyük kampusumuzun Türkiye genelinde inşaatı devam etmektedir. Bu inşası devam eden okullardan bir tanesi “EDİRNE BİL KOLEJİ”dir. Edirne BİL Koleji 40 bin metrekare kapalı alanı ile Türkiye’nin en büyük 2. Kampusudur. Edirne gibi nüfus yoğunluğu az olan bir ile neden bu kadar büyük bir kampus inşa ediyoruz? Sorusunun cevabını da “Edirne’ye ne yapsak azdır” diyerek yanıtlamak istiyorum. Biz sadece Edirne’ye hitap edecek bir kolej açmıyoruz. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, çevresindeki ilçeler, Keşan’dan Yunanistan’a, Bulgaristan’a, balkanlara ve Marmara bölgesine hitap edecek bir kampus inşa ediyoruz. “ dedi.

“Önümüzdeki dönemde öğrencilerimiz için “YURT” inşa edeceğiz”

Önümüzdeki dönemde Edirne’de öğrencilerin kalabileceği bir yurt inşa edeceklerini belirten BİL Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan; Önümüzdeki dönemde burada ortaöğretim öğrencilerimizin kalabileceği bir yurt inşa ederek, o yuta bu çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde barınmalarını sağlayarak ta Balkanların merkezine konumlanmış olan bu Kolejin cazibe merkezi haline gelmesini arzuluyoruz ve interlandın an merkezini ve ana hattını biz Edirne olarak belirledik. Onun için yatırımın doğru yere doğru zamanda olduğunu belirtmek isterim.” Dedi.

“Devletimiz verdiği teşviklerle Türkiye’de özel okulculuğun % 800 büyümesine neden oldu”

Türkiye’de özel okulculuğun yaklaşık olarak 46 yıldır var olduğuna dikkat çeken Dağhan; “46 yılın bu 36 yılında Özel okullar kendi yağları, kendi çabaları ve kendi kitlesini yaratarak verdiği hizmetle bir potansiyel üreterek Türkiye’de özel okulculuk yaptık. Ben Türkiye’de 18 yıldır Özel okulculuk yapıyorum. Yaşadığımız bir çok zorluğu aştık ve aşarken de farklı tecrübeler kazandık. Ama son 10 yıldır özellikle devletimizin gerek okulu inşa eden inşaat firmasına, okulu yapan işadamına vermiş olduğu yatırım teşvik destekleriyle, gerekse de o okullara öğrencilerini göndermek isteyen velilerimizin çocuklarına vermiş olduğu  “Eğitim-Öğretim Bursu” ile 10 yıldır Türkiye’de özel okulculuğun % 800 oranında büyümesine destek oldu. Bu büyümenin yaratmış olduğu pay ile devletimizin biz eğitimle ilgili yükünü paylaşmaya talip artık ciddi müteşebbislerin olduğunu görmek mümkün.” dedi.

“Edirne Bil Koleji’nin 15 AĞUSTOS’ta bütün resmi dosyalarını Bakanlığımıza göndereceğiz”

Okul inşaatının oldukça düzenli ve sistemli olarak ta yürüdüğünü ifade eden Dağhan; “Şu anda inşaatımız toplam alanının % 35’i tamamlanmış durumdadır. Geriye kalan zaman gelecek dönemdeki zamanımızla denk düşecek büyüklükte bir orantısal olarak iş aksiyon planına sahiptir. Ben burada bunun sözünü verebilirim. 15 Ağustos’ta bütün resmi dosyalarını Ankara Bakanlığımıza göndereceğiz. Bakanlığımız da bu konuda çok ciddi çalışmalar yürütüyor. Özellikle Özel Okullar daire Başkanımız, Milli Eğitim müsteşarlarımız bu hassas dönemden geçtiğimizi ,Türkiye’deki özel okulculuk yapılanmasının her geçen gün arttığını bildiğinden dolayı mesaiye kalarak bütün dosyalarımızı işlemlerden geçirmek üzere de çok güzel tedbirler aldıklarını biliyorum. Ben huzurlarınızda kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

“Kayıt Ofisimize Tüm velilerimizi bekliyoruz”

Edirne’de açmış oldukları kayıt ofisinde 1800’e yakın öğrenci velisinin, alınacak eğitimlerle ilgili okulun her kademedeki müdürlerinden gerekli bilgiyi almaya devam ettiklerini ifade eden BİL Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan; “Arzu eden bütün velilerimizi Koca Sinan Mah. Şevki Arman cad. Nazar Apt. No:7/9 (Eski Sarar Mağazası yanı)’nda bulunan kayıt ofisimize bekliyoruz. Açılacak bir “BİL KOLEJİ”nin gerçekten ne demek olduğunu dinlemelerini özellikle rica ediyorum.

Edirne Ajans Medya Grubu Yöneticilerinden Necmi Engin’in “Bil Koleji 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılına yetişecek mi?” sorusu üzerine cevap veren BİL Okulları Genel Müdürü Orhan Dağhan; “1 Ağustos 2018 okulun resmi olarak onay sürecinin başlatılacağı, 15 Ağustos’ta bu onay süreçlerinin Bakanlığa gideceği ve yaklaşık olarak ta 20-27-30 Ağustos’a kadar da Bakanlıktan onayımızı alacağımız süreç olarak ta yapılandırdık. Bakanlık bu konuyla ilgili ciddi tedbirler almıştır. Artık Ankara’da dosya beklemiyor. Biz şu anda Türkiye’de 14 tane yeni kampüs yapıyoruz. İçlerinde Edirne’nin de bulunduğu bütün operasyonu aynı anda yönetiyoruz. Bizim gibi yatırım yapan çok daha farklı sektördeki bir çok arkadaşımız var. Onlarda bu yatırımları yapıyor. Aynı şekilde Bakanlık ta bunu bildiği için ona göre tedbir alıyor. Artık bu süre 1 ay gibi kısaldı. Bizim oradan da bir kazancımız var.” Dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz