Hoşgeldiniz  

Edirne İnşaat Odası Başkanı Tezcan Liznak’tan Üyelere önemli Uyarı

admin | 10 Temmuz 2018 | BÖLGE, Genel, yaşam A- A+

Edirne İnşaat ve sanatkarlar Odası Başkanı Tezcan Liznak yaptığı açıklamada; Çorlu’da meydana gelen, 338 kişinin yaralandığı ve 24 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasında vefat eden vatandaşlara Allahtan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı olan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

“İmar Affı” ile ilgili önemli açıklamalar yapan Edirne İnşaat Sanatkarları Odası Başkanı Tezcan Liznak, 31 Aralık 2017 yılından önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olarak yapılmış yapıların imar barışına başvurabileceklerini söyledi. Türkiye genelinde 8 Haziran’da başvuruları başlayan ‘İmar Barışı’ kapsamında Edirne İnşaat Sanatkarları Odası Başkanı Tezcan Liznak konuya açıklık getirmek için açıklamalarda bulundu. 31 Aralık 2017 yılından önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olarak yapılmış yapıların imar barışına başvurabileceklerini belirten Liznak, “Bu kapsamda iskansız yapılar kayıt altına alınarak iskan verilecek. Su, elektrik, doğal gaz bağlanabilecektir. Yapı kayıt belgesi verilen yapılarla ilgili alınmış yıkım kararları ile tahsil edilmeyen idari para cezaları iptal edilecektir. İmar barışı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve ilgili kuruluşlara başvurulması gerekmektedir. Düzenleme kapsamında yapı kullanım belgesi bedeli, yapının bulunduğu arsanın 1319 sayılı emlak vergisi kanununa göre belirlenen emlak vergisi değeri ile yapının yaklaşık maliyeti bedelinin toplamı üzerinden konutlarda yüzde 3, ticari kullanımlarda yüzde 5 olarak belirlendi.” Diye konuştu

Başvuru için son gün “31 Ekim 2018”

Başvuru süresinin 31 Ekim 2018 tarihinde son olduğunu vurgulayan Lİznak, “Çevre ve Şehircilik Müdürlüklerine son başvuru tarihi 31 Ekim 2018’dir. Son ödeme tarihi ise 31 Aralık 2018 olarak belirlenmiştir.”  Dedi.

“Aidat borcu olan üyelerimize de af geldi”

Resmi gazetede yayınlanan 7143 sayılı kanun ile esnaf odalarına aidat borcu olan üyelerin aidat affından da yararlanabileceklerini söyleyen Liznak, “7143 sayılı kanun kapsamında odamıza borcu olan üyelerimiz 31.07.2018 tarihine kadar odalara başvurarak aidat affından da yararlanabilecektir. 2018 yılı öncesi olan tüm borçlara gecikme zammı uygulanmayacak ve altı eşit taksitte ödeme imkanı sağlanacaktır.” diye konuştu.

“Pehlivanlarımıza Başarılar dilerim”    

Bu yıl 657.si düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde pehlivanlara başarılar dileyen Liznak; “Ata sporumuz olan Kırkpınar Yağlı güreşlerinde Er meydanında kıran kırana centilmence güreşecek olan pehlivanlarımıza ve saha içinde görev yapacak olan hakemlerimize başarılar diliyorum” dedi.

611 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle