Eski yönetimin görevden ayrılması nedeniyle olağanüstü genel kurul yapan Edirne İli Köy Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine yeni yönetim seçildi. Muhtarlık binasında yapılan olağanüstü kongreye Edirne ve ilçelerinden  24 muhtar katıldı. yapılan seçim sonunda Bosnaköy Köy Muhtarı Recai Karamışbuga’nın listesi seçimin galibi oldu.

KÖY MUHTARLARI DERNEĞİ ASİL ÜYELİKLERİNE

Bosnaköy Muhtarı Recai Karamışbuga, Azatlı Köyü Muhtarı Musa, Bacı,  Musabeyli Köy Muhtarı Kamil Ekici, Köşen Köy Muhtarı Mustafa Yetkin,  Suakacağı Köy Muhtarı İsmail Kahraman,  Hamzabeyli Köy Muhtarı Ender Ateş, ile Menekşesofular Köyü  Muhtarı Şinasi Hayırlı seçildi.

Edirne Köy Muhtarları Derneği'ne yeni yönetim

 

 

 

 

 

 

 

DENETİM KURULU ASİL ÜYELİKLERİNE

Karakasım Köyü Muhtarı  İbrahim Kılıç,Havsa Sögütlüderen Köyü Muhtarı  Gürbüz Öztürk, Höyüklü Tatar Köyü Muhtarı  Nedim Can seçildi.

ÜST BİRLİK DELEGELİĞİNE

Şerif Baştürk- Ahmet Karaduman- Nufel Göksu- Rasim Köyatası-Hasan Yeni- Hayrettin Turan- Mustafa Demir- Ergun Kan- İlhami Çelik- Önder Cila seçildi.

Köy Muhtarları Dernek Başkanlığına seçilen Bosnaköy Muhtarı  Recai  Karamışbuga Edirne ili Köy Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin geçtiğimiz pazartesi günü genel kurulunu yaptıklarını belirterek, “  yapılan Genel Kurulda arkadaşların desteği ile tek liste olarak seçime gidildi arkadaşlarımız bizlere  görev verdi diğer arkadaşları da hepsini biz kucaklayıp derneğimizin daha da büyümesini  tüm muhtarlarımızı kapsamasını sağlayacağız. Bütün köy muhtarları arkadaşlarımızın eski ve yeni ayrıt etmeden derneğimize üye olup bizlere güç vereceklerine inanıyorum Bunun ötesinde dernek olarak faaliyetlerimiz daha kapsamlı olacak. Paylaşmayı esas alacağız bizim bir arkadaşımızı dahi kaybetme lüksümüz olamaz. Bizim etkimiz genişleyecek muhtarlar olarak güçlü olmamız gerektiği inancındayım.

BU BİR BAŞRAK YARIŞIDIR

Ülke genelinde böyle olmamız lazım güçlü olmamız halinde kendi sorunlarımızı  mevcut yasalar kapsamında mücadele ederek, bu sorunlarımızı çözme gayreti içinde olacağız. Ben buradan diğer arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz de belli bir süre sonra tabii ki görevlerimizi başka arkadaşlarımıza devredeceğiz. Şu an muhtarlarımız görevi biz verdi bunun devamı olarak, Bütün arkadaşlarımız ve yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarımızla,bizim kurulmasında büyük katkı yaptığımız bu derneği daha ileriye taşımak için mücadele edeceğiz.

KÖY MUHTARLARININ GÖREVLERİ FARKLI 

Bizim görevimiz mahalle muhtkarlarımızdan farklıdır. Mahalle muhtarları belediye sınırları içinde belediye ve diğer kuruluşlardan alıyorlar. Biz köyler olarak ise 442 sayılı köy  yasası ile bizlere verilen görevlerimiz var. Burada her türde altyapı ve üst yapı yapılaşması  ve diğer ihtiyaçlarla ilgili olarak köylerde  muhatap aldıkları köy muhtarlarıdır.Biz her açıdan . biz köylerde mini bir devlet misali yasalarla yönetiliyoruz. Köylerde yaşayan insanlarımız her türde , tarımla ilgili kendi yaşamları ve asayişle ilgili  enerji ile ilgili  sorunlarını köy muhtarlarına aktarıyorlar bizler de  ilgili kurumlarla bu sorunları çözme gayreti içinde oluyoruz.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz