Hoşgeldiniz  

Edirne Lisesi’ni tercih eden başarılı 3 öğrenciye Bilgisayar Hediye

admin | 01 Temmuz 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, yaşam A- A+

Türkiye gündeminde büyük yer kaplayan ve 02 Temmuz Pazartesi günü başlayan “Liselere Öğrenci Yerleştirme” konusuna değinen Edirne Lisesinden Yetişenler Derneği ve Edirne Lisesi Eğitim Vakfı Genel Başkanı Atıl Erman; Biliyorsunuz Edirne Lisesi Nitelikli okullar arasına kabul edilmedi. Ben Nitelikli lafını kullanmak istemiyorum. Sınavla girilen okullar arasına diyelim. Kaldık ki Edirne Valiliği aday olarak Edirne Lisesi’nin aday olarak gösterdiği halde Bakanlık uygun görmedi. Canları sağ olsun. Biz inatçı insanlarız. Davamızdan vazgeçmeyiz. Hala Edirne Lisesi Türkiye’nin sayılı liselerinden biridir. Trakya’nın “En Nitelikli” Lisesidir. Edirne lisesinin sahip olduğu altyapı bugün hiçbir devlet okulunda yoktur. Onun için bir hiçbir şeyden vazgeçmiş değiliz. Geçen yıl yaptığımız gibi bu yılda Edirne Lisesi’ni tercih eden en

başarılı 3 öğrenciye yine bilgisayarlar hediye edeceğiz. Ana amacımız gençleri başarmaya yönlendirmek. Onları özendirmek ve teşvik etmektir. Gördüğünüz gibi buraya başarılı öğrencilerimize verilecek olan Bilgisayarları da getirdik. Biliyorsunuz, Okulun açıldığı gün tören yapıyoruz. Orada da sizlerle birlikte olacağız.” Dedi.

Edirne’de ki Nitelikli okullar geçtiğimiz Nisan Ayında açıklanmıştı

Geçtiğimiz Nisan ayında Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Milli Eğitim bakanlığı, merkezi sınavla liselere öğrenci alan okulları ve kontenjanları açıklanmış, buna göre Edirne’de toplam 7 lise nitelikli okul olarak belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı’nca açıklanan Merkezi sınavla öğrenci alacak Edirne’deki okullar şunlar: Edirne Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Edirne Sosyal Bilimler Lisesi, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi, Keşan Fen Lisesi, Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uzunköprü TEV Orhan Çetin Fen Lisesi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Liseye Geçiş Sınavı ile ilgili bilgiler verdi, öğrencilerin ve velilerin rahat olmasını istedi. Cırıt, nitelikli okul olarak belirlenen il genelindeki 7 okula sınavla toplam 510 öğrenci alınacağını belirterek, bunun ortaokuldan liseye geçen öğrenci sayısının yüzde 10’una tekabül ettiğini ifade etmiş ve Bu okulların kapsamına girmeyen okullar için toplumda algı yaratılmaması gerektiğini kaydederek hiç bir öğrencinin mağdur edilmeyeceğini söylemişti.

512 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle