Hoşgeldiniz  

Edirne Ticaret Borsası’nın yeni Başkanı belli oldu.

admin | 02 Nisan 2018 | BÖLGE, Tarım, yaşam A- A+

Edirne Ticaret Borsası’nın Organ seçimleri 02 Nisan 2018 Pazartesi günü üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Edirne Ticaret Borsası Hizmet binasında gerçekleşen seçime STK Temsilcileri, Oda yöneticileri, Siyasi Parti yöneticileri de katılıp, seçime tek liste ile giren Mevcut Başkan Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım ve ekibine başarılar diledi.

Edirne Ticaret Borsası’nın seçim tarihinde neredeyse bir ilk yaşanarak, Organ seçimleri ilk defa rakipsiz olarak tek liste, tek aday ve üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Borsa’nın Organ seçimleri ile ilgili açıklama yapan mevcut Başkan Özay Öztürk; “Ekip olarak yine gelecekteki göreve yine talibiz. En çok sevindiğimiz konu, bugün tek liste olarak seçimlere giriyoruz. Bu da bizi ve ekip arkadaşlarımızı çok mutlu ediyor. Diğer taraftan tabi tek liste olmanın bize verdiği ayrı bir sorumluluk ve gurur var. Omuzumuzda ağır bir yük var. Önümüzdeki dönemde görevlerimizi layıkıyla yerine getirip Borsamızı çok daha ileriye götürmenin gayreti içinde olacağız.

“Lisanslı Depoculuğun kapasitesini arttıracağız”

Bölge ile ilgili çok önemsediğimiz projelerimizden bir tanesi Lisanslı depoculuk. Önümüzdeki dönemde Lisanslı depoculuk faaliyetimiz şu anda 40 bin ton civarında. Buna 22 bin ton ilave ederek 62 bin ton civarına çıkartacağız. Lisanslı depoculuk tartım ticareti açısından da çok önemli. Diğer bir projemiz de “Damızlık Hayvan Satış Borsası”. Bildiğiniz gibi Trakya Hastalıklardan ari bir bölge, Damızlık kalitelerimiz çok iyi. Damızlık ithalatı bu ülke yapıyor. Bir şekilde ithalatın da bir nebze de olsa yapılmaması için bu proje çok önemli. Bu projeyi de hayata geçirip “Damızlık Hayvan Satış Borsası”nı Edirne’ye kazandıracağız. Bu proje Türkiye’nin ilk projesi olacak. İnşallah ilimize kazandıracağız” dedi.

Fedai Canım: “Ekibimizin en önemli özelliği insan odaklı gülen bir yüz, şeffaf, sıcak ve samimi bir yönetim”

ETB’nin organ seçimlerine katılan ve büyük ilgi gösteren üyelere teşekkür ederek söze başlayan ETB Meclis Başkanı Fedai Canım da yaptığı açıklamada; “Geçen dönemden almış olduğumuz emaneti inanıyorum ki hakkıyla yerine getirmişizdir. Dolayısıyla yeni bir döneme giriyoruz. Bu yeni dönemde üyelerimizin tüccar, esnaf ve işadamlarımızın bizlerden beklentileri var. Bizim ekibimizin en önemli özelliği insan odaklı gülen bir yüz, şeffaf, sıcak ve samimi bir yönetim. Dolayısıyla bu anlayışımızı devam ettireceğiz. Edirne2mizde ve bölgemizde Edirne

Ticaret Borsası’nın çıtasını daha da yükselteceğiz. Edirne Ticaret Borsası, Türkiye’de sayılan en üst yerlerde bir borsa olacak inşallah. Yaptığımız ve geliştirdiğimiz projelerle de bunu da inşallah önümüzdeki dönemlerde yapacağımıza inanıyoruz. Üyelerimize ve Edirne Halkına bize olan teveccühü ve güveninden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu dönem çok rahat ve huzurlu bir dönem oldu. Kavgasız, gürültüsüz ve herkes üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmeye çalıştı.” Dedi.

Daha sonra Borsa Başkanı Özay Öztürk ve Borsa meclis Başkanı Fedai Canım oyunu kullanarak seçimlerin Edirne Ticaret Borsası üyelerine ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Edirne Ticaret Borsası’nın organ seçimlerinde 374 üyeden 236 kişi oy kullandı. Böylece Seçimi rakibi olmayan ve seçime tek liste giren Mevcut Başkan Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım ve ekibi kazandı.

701 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3431
EURO 6,0958
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2206

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle