Hoşgeldiniz  

Edirne Valisi Günay Özdemir Muhtarlar Günü’nü kutladı

admin | 18 Ekim 2018 | BÖLGE, Genel, yaşam A- A+

Edirne Valisi Günay ÖZDEMİR yaptığı açıklamada; “19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi kapsamında, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesinin kuruluşu çerçevesinde her yılın 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Muhtarlık; devlet ile vatandaş arasında bir köprü görevi üstlenen, toplumda çok önemli işlevi olan, yerel yönetimin temel taşlarından biridir. Muhtarlarımız, büyük bir fedakârlık ve sevgiyle görevlerini yerine getirmektedirler. Hizmetlerimizin gerek planlanması, gerekse hayata geçirilmesi aşamalarında, vatandaşa doğru hizmeti götürebilmek için muhtarlarımızın görüş ve önerileri her zaman vazgeçilmez olmuştur ve olacaktır.

Bu vesileyle, kamu hizmetlerinin köylerimize ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenen tüm muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü” nü kutluyor, hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

248 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle