Hoşgeldiniz  

Edirne Valisi Günay Özdemir Yeni Eğitim Öğretim Yılı’nı kutladı

admin | 16 Eylül 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, yaşam A- A+

   Edirne Valisi Günay Özdemir 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı nedeniyle yayınladığı mesajda;    “Yeni bir eğitim-öğretim yılında ülke genelinde milyonlarca öğrencimiz ders başı yapacak olmanın heyecanını yaşamaktadır. Çocuklarımız ve gençlerimizi yarınlara hazırlayacak olan eğitim öğretim yılının tüm eğitim birimlerimiz ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacak ve ilimiz genelinde 56 bin 091 öğrencimiz 294 okul, 2800 derslikte ders başı yapacaktır. İlimiz merkez ve ilçelerimizde yaklaşık 5 bin öğretmen ve personel öğrencilerimizin başarısı için görev yapacaktır.

‘Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir. Fakat bu iki ordudan hangisi daha değerlidir, hangisi bir diğerinden üstündür Şüphesiz böyle bir tercih yapılamaz. Bu iki ordunun ikisi de hayatidir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesinin ışığında bizler de, eğitim alanında eksiklerimizin giderilmesi için var gücümüzle çalışmaktayız.

Ülkemizin geleceği olan çocuklar ve gençlerin eğitim öğretim yılını huzur ve güven içinde geçirebilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu amaçla; okul güvenliği, çevre sağlığı ve gıda tedbirleri konusunda il genelinde ilgili kurumlarla gerekli çalışmaları yaptık.

Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılında tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize başarılar ve kolaylıklar diliyorum.” Dedi.

 

210 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3115
EURO 6,0716
BIST 93.953,47
ALTIN 208,6606

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle