Hoşgeldiniz  

Edirne Valisi Günay Özdemir’in 14 Mart Tıp Bayramı kutlama mesajı

admin | 13 Mart 2018 | BÖLGE, Genel, Sağlık A- A+

Edirne Valisi Günay Özdemir yaptığı açıklamada; “14 Mart, 1827’de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı’daki Tulumbacıbaşı Konağı’nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulduğu gündür.  İlk kutlama ise 14 Mart 1919’da işgal altındaki İstanbul’da tıp okulu öğrencileri, Hikmet Boran’ın önderliğinde işgali protesto tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak tarihe geçti.

Ülkemiz genelinde yürütülen, “Sağlıkta Dönüşüm” projesiyle çok önemli mesafeler alındığını hepimizin malumudur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “’Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözlerini kendilerine şiar edinen hekimlerimizin bilgi, birikim ve özverili çalışmalarını dün olduğunu gibi bu gün ve yarında sürdüreceklerine inancım tamdır. Serhat şehri Edirne’mizde gerçekleştirdiğimiz  “insan odaklı hizmet” anlayışı çerçevesinde, sağlık alanında yapılan yeni yatırımlarla, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimi sağlanmıştır. Edirne, Tıp Fakültesi, 1. Murad Devlet Hastanesi ve diğer özel sağlık kuruluşları ile Balkanların sağlık merkezi olma yönünde hızla ilerlemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” Dedi.

526 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3243
EURO 6,0497
BIST 98.454,88
ALTIN 219,2784

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle