Yeni inşa edilen Edirne İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü konferans salonunda Edirne Valisi Dursun Ali Şanin’e  bir veda ve yapımında büyük emeği geçtiği için teşekkür toplantısı yapıldı. Toplantıya Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan, Vali  Yardımcısı Mustafa Ergün, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Aile ve Sosyal Politikalar  İl Müdürü Bilgin Özbaş, Vakıflar Bölge Müdürü  Osman  Güneren , ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk Meclis Başkanı Fedai Canım ve kurul üyeleri, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt , Meclis Başkanı Mehmet Eren, yönetim kurulu üyeleri , EDSYB Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Aytın İl Genel Meclisi Üyeleri Erdal Akgün, Mustafa Suiçmez,Köy Koop Başkanı Ahmet  Erken, daire müdürleri  köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Edirne Valisi ŞAHİN’e teşekkür ve veda toplantısı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından söz alan Tarım İl Müdürü  Orhan Sarı” Bugün  burada valimize teşekkür etmek için  toplanmış bulunuyoruz. Bilindiği gibi her veda hüzün doludur. Ama devlet hayatımda sadece kurumlar  kalıcıdır. Hepimiz sırası gelip görevimiz bittiğinde  özellikle işimize de çok iyi yaparsak  gönül rahatlığı ile görevimizden ayrılacağız.Sayın Valimiz sizi tanıdığımdan ilk günden  yani  23 Mayıs 2014  tarihinden beri  sizinle “ İmkansız diye bir şey yoktur” anlayışı içinde çalıştık. Bu kısa süre zarfında sizden güler yüzlülüğü, çalışkanlığı samimiyeti ve içtenliği öğrendim.

Edirne Valisi ŞAHİN’e teşekkür ve veda toplantısı (2)

 

 

 

 

 

 

 

İnsanlara sevgi ile yaklaşıldığında tüm kapıların açılacağını kapalı olan bütün pencerelerin yavaş yavaş aralandığını gördüm

Sayın Valim sizden üç “ T “ kuralı yanı  tarım, turizm, ticaretin serhat şehrimiz Edirne’de nasıl hayata geçirildiğini  öğrendim,Yani sizden haksızlığa boyu eğilmeyeceğini  öğrendim. Ve sizden burada daha sayamayacağım kadar çok şey öğrendim.

Edirne Valisi ŞAHİN’e teşekkür ve veda toplantısı (5)

 

 

 

 

 

 

 

Tarım alanındaki çalışmalarımızda bizlere büyük destek sağladınız. Yaptığımız bütün işlerde bizim yanımızda oldunuz. Bizi 8 ay gibi kısa bir süre zarfında yeni ve modern hizmet binamıza kavuşturdunuz. Ayrıca uzun yıllardan beri binası bulunmayan Edirne’nin En büyük ilçesi Keşan’ında yeni hizmet binasına kavuşması sizin görevde olduğunuz dönem içinde olmuştur. Bunlar hem Edirne adına hem de güzel ülkemiz adına övünç duyulacak hizmetlerdir. Büyük özverilerdir. Siz yapmış olduğunuz yardımlardan ve desteklerden dolayı Edirne ilinde farkındalık oluşturdunuz. Keşke uzun yıllar beraber çalışma fırsatımız olsaydı.

Edirne Valisi ŞAHİN’e teşekkür ve veda toplantısı (4)

 

 

 

 

 

 

Çok daha büyük başarılara imza atardık. Edirne’mize yaptığınız hizmetlerden dolayı size minnettarız. Bundan sonraki yaşamınızda bütün sevdiklerinizle beraber sağlıklı mutlu ve uzun yıllar dilerim.” Dedi.  İl Müdürü Sarı’nın ardından söz alan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk Tarım İl Müdürlüğünün böyle bir binaya kavuştuğu için mutlu olduğunu belirtti. Bu binanın yapılmasında Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in büyük katkısı olduğunu belirterek böyle güzel eserin meydana gelmesine katkı yapanları kutladığını kaydetti. Ardından söz alan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin. Böyle bir ilgi beklemediğini ve böyle yüksek bir katılım nedeniyle yetkililere teşekkür eden Şahin, “ Bugün Allah aşkına neler oldu heyecandan nasıl başlayacağımı bilemiyorum.   Azmin elinden kurtuluş yoktur. İşi ile evlenmeyenin başarılı olması mümkün değildir. Her zaman koltukları ehline bırakmak gerekir. Bu binanın temeli Şubat ayında atıldı. Şimdi bina bitmiş durumda, demek ki istendiğinde oluyor. Bir işin nasıl yapılmayacağını değil, nasıl yapılacağının yolunu bilmek lazımdır. Menfiden yola çıkan yolda kalır. Eskiden çatık kaşlı yöneticiler vardı. Onlar bitti. Ben görevim sırasında başladığım işler bitse de öyle ayrılsam diyordum gerçekten öyle oldu. Bir gün Tarım İl Müdürlüğünü ziyaret ettiğimde görevli mühendislerin ayakta olduğunu gördüm ve üzüldüm bir mühendisin yetişmesi kolay değil. O kadar süre oku, Edirne’ye gel dairende oturmaya yer bulama bu olmaz. Bazıları iş lafa gelince mangalda kül bırakmıyorlar. Edirne’nin tarım kenti olduğu ile övünüyorlar. Tarım bölgesindeki insanlara moral verecek bir hizmet lazım.

Edirne Valisi ŞAHİN’e teşekkür ve veda toplantısı (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarım ile övünerek tarım ürünlerindeki başarımızla iftihar ediyoruz. Böyle önemli bir tarım iline bu binanın beşte biri kadar bina yakışmıyordu. Biz işe bir başladık proje temel derken arkadaşların üstün gayreti ile bu işi başardık. Bu Dursun Ali Şahin’in değil tüm Edirnelilerin malı. Bu binada bir milyon 800 bin tl kuruluşlarımızın katkısı var. Bu binanın 7 milyon 700 bin lirası ödenmiş durumda, çok az borcu bulunuyor. Bunun yanında diğer devlet binalarımızı da yapıyoruz. Birliğe bağlı 250 kooperatifimiz var.

Edirne Valisi ŞAHİN’e teşekkür ve veda toplantısı (1)

 

 

 

 

 

 

 

DEĞMEYİN EDİRNE’NİN KEYFİNE

Yokuş adam olmamak lazım. Üç “T” nin yanında bir de işi talep ve takip etmek gerekir. Ben 39 yıldan bu yana öğreniyorum hala bilmediklerim vardır. Edine tarım bölgesi diyoruz. Laboratuar tahlil işleri için beş sınır kapımız var.  İstanbul ve Çanakkale’ye gönderiyoruz.  Biz bir taşla iki kuş vuruyoruz. Sanırım Laboratuar Ocak ayı içinde buraya taşınacak. O zaman değmeyin Edirne’nin keyfine bakınım açılış törenine davet ederse seve seve gelirim “diye konuştu. Daha sonra  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e Tarım İl Müdürü Sarı Plaket ve binanın resmini sundu. İl Özel İdaresi,  Binanın Mimarı, Yüklenici Firma Sahibi Nesim İba, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül’e katkıları nedeniyle plaket verildi. Törenden sonra toplantıya katılanlara yeni binanın yemek salonunda yemek ikram edildi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz