25 –Aralıkta yaş haddi nedeniyle görevinden ayrılacak olan Edirne Valisi için veda yemeği düzenlendi.

Lalezar’da yapılan veda gecesi Edirne Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası Edirne Ticaret Borsası tarafından ortaklaşa düzenlendi. Veda yemeğine Edirne Milletvekili Erdin Bircan,  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Garnizon Komutanı Tuğ Gen. Hidayet Arı, Cumhuriyet Başsavcısı  Muhammet Savran, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Tayyip Özdurmaz, Trakya Üniversitesi Rektörü Yener Yörük, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, Meslek Kurumların Yöneticileri, Daire Müdürleri, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, Köy ve Mahalle Muhtarları ile diğer davetliler katıldı.

Edirne Valisi’ne veda yemeği (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Gecede ilk olarak konuşan Edirne Valisinin Danışmanı Veli Sarıkamış Edirne Valisi Şahin’in başarılarından ve ortak anılarından bahsetti.

Dursun Ali Şahin’in görevini başarı ile yapmayı her görevin üzerinde tuttuğunu, bir ilde mülki idare ile mahalli idare yöneticilerinin Edirne’de uyum içinde çalıştıklarını ifade etti.  Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan gecede yaptığı konuşmasında; Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ile Bakırköy Kaymakamlığı döneminde tanıştıklarını, çok değer verilen bir kişi karşısında konuşmanın kendisi için çok zor olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti, “Edirne’de kaldığı 19 aylık süre zarfında Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Milli Eğitime büyük destek verdi. Bunun ötesinde bütün Edirne halkının sevgisini kazanmıştır.

Edirne Valisi’ne veda yemeği (4)

 

 

 

 

 

 

 

Burada ona veda etmiyor sadece şükranlarımızı arz ediyoruz. Edirne’de kaldığı sürede deneyimlerinden faydalandığımız valimiz bundan sonraki döneminde de,yanımızda olacaktır.Valimiz bugüne kadar yaptığı hizmetlerde örnek bir insan olmuştur.Kapısı her zaman halka açık olan bir vali hiçbir zaman unutulmayacaktır” diye konuştu.

Edirne Valisi’ne veda yemeği (10)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ardından söz alan Edirne Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç Edirne Valisi ile geçen çalışma dönemi hakkında bilgi verdi Şahin ile Kocaeli depreminde birlikte çalıştıklarını ifade etti.

Bulgaristan Haskova Belediye Başkanı Georgi İvanov veda konuşmasında Edirne Valisi ile ortak anılarından bahsederek onun döneminde komşuluk ilişkilerinin en üst düzeye ulaştığını belirtti.

Ardından söz alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu akşam kendisi için zor bir akşam olduğunu ifade ederek, “ Bu akşamki konuşmamda neler söylemem gerektiği konusunda tereddüde düşüyorum. Valimizle 20 ay birlikte görev yaptık. Bu süre zarfında çok ortak anılarımız oldu, bazen güldük bazen ise düşündük. Hiç bir zaman iletişimi koparmadık.

Edirne Valisi’ne veda yemeği (9)

 

 

 

 

 

 

 

Ben çok vali ile çalıştım, sevgili Ağabeyimle çalıştığım kadar, Edirne için gayret sarf eden başka mülki amir görmedim. Geldiğinde aslanlar gibi Giresunluydu. Bugün ise aslanlar gibi Edirneli oldu.

Görevi süresince Valimizle görüşmediğimiz gün olmadı. Bu çalışmaları Edirne halkı değerlendirecektir. Bu beraberlikten bazen övgüler aldık bazen ise yergilerle karşılaştık.

Edirne Valisi’ne veda yemeği (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizim yaptığımız işlerde ne sağcılık ne de solculuk gündeme geldi.

Biz sadece Edirne ve Edirnelilere hizmeti ön planda tuttuk. Valimiz bugün olduğu gibi her zaman dostumuz olarak kalacaktır. Kendisine Edirne halkı için yaptığı hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Dünyanın en kadim kentlerinden biri olan Edirne halkı Valimizi hiçbir zaman unutmayacaktır. Çünkü Edirneliler vefalıdır. Kendisine hizmet edenleri hiçbir zaman unutmazlar.

Edirne Valisi’ne veda yemeği (2)

 

 

 

 

 

 

 

Sizi Edirneliler olarak kalben seviyoruz, size sağlıklı bir emeklilik diliyorum. Edirnelilerin kapısı her zaman sizlere açık olacaktır” diye konuştu.

Ardından Edirne Valisi Şahin’in öz geçmişi hakkında bilgi verildi.  Daha sonra Edirne Valisi Şahin’in Edirne’deki hizmetini kapsayan film gösterisi sunuldu.

Edirne Valisi’ne veda yemeği (1)

 

 

 

 

 

 

 

BELEDİYE BAŞKANI İLE UYUM İÇİNDE GÖREV YAPTIK  

Film gösterimi sonrası konuşan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin duygulu bir konuşma yaptı. Konuşmaya nereden başlayacağını bilemediğini bu konuşmasının Giresun’da da TV kanalıyla canlı olarak yayınlandığını kaydederek, “Bu toplantıya katılanları her zaman şükranla anacağımı ifade etmek isterim. Beni buraya atayan Bakanlarıma Cumhurbaşkanıma şükranlarımı sunarım.

Edirne Valisi’ne veda yemeği (6)

 

 

 

 

 

 

 

Biz hizmetimizde partileri dikkate almadık. Biz Belediye Başkanımızla çok uyumlu çalıştık. Her şeyin bir sonu vardır. En son bir göreve atanmama sonudur.

Emekli olmak var, hapishane köşelerinde, emekli olmak var. Hastanelerde, bir de sizler gibi değerli insanların karşısında emekli olmak var. Genelde valiler merkez valisi olara emekli olur. Ben ise Edirne’de görevimin başında emekli oluyorum.

Edirne Valisi’ne veda yemeği (8)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’nin 201. Valisi olara görev yaptım. 39 yıl görev sonrası elveda deme zamanı geldi. Edirne’den ayrılmak benim için gurbete gitmektir. Onun için Edirne’ye yakın bir yerde ikamet edeceğim. Edirnelilere yakın olayım Edirneliler geçerken selam verir diye düşündüm.  İdarecilik mesleği çatık kaşla olmaz. İdareci halkın içinde halka moral veren kişi olmalı. Yaratılanı sevdik yaratandan ötürü.  Burası Hazreti Peygamberin benim Edirne’m dediği bir kenttir.

BURAYA GÜLEREK GELDİM GÜLEREK GİDİYORUM

Göreve başladığımda emekliliği düşünmedim. 39 yılda bir ev alayım dedim, onu da beceremedim. İyi ki evlenmişim. Görev aşkı ayrı bir şey. Hizmet için sürekli koşmak gerekir. Bu güzel kentte halkla birlikte çalışmayı en güzel şekilde gösterme gayreti içinde oldum. Şimdi buradan sizlere veda zamanı geldi. Buraya gülerek geldim. Yüzüm gülerek gidiyorum. Bu bayrağı da benden sonrakilere gülerek teslim ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra Edirne Belediye Başkanı ve diğer kurum ve kuruluş yetkilileri Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e hediyeler sundu.

Edirne Valisi’ne veda yemeği (7)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz