Edirne Belediyesi’nin hizmete sunduğu Yaşam Merkezi’nin açılışı gerçekleşti.  Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yaşam Merkezi’nin açılış törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı, Edirne Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri,  Cumhuriyet Kadınları Derneği Yöneticileri, Emek Pazarı Kadınları Derneği Yöneticileri, Muhtarlar, STK ve Oda yöneticileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde yaptığı konuşmada Bugün Edirne için önemli bir gün olduğunun altını çizen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Bugüne kadar bir çok açılış yaptık, bir çok yeni tesisi, yeni işletmeyi hizmete aldık ve açılışlarını yaptık. Tabii ki bunlar ilimiz adına güzel şeylerdi. Ama bugün ki açılışımızın ayrı bir önemi var. Çünkü geleceğimizin teminatı olan , zamanı geldiğinde Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet edeceğimiz ve bu Cumhuriyeti yaşatacak, yükseltecek, ilelebet payidar kılacak çocuklarımızın gelecek güvencesine kavuşacakları bir mekan. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzün değerli müdürü Özlem Takındı hanım aylardır uğraşıyor. Başta kendisine ve bütün çalışma arkadaşlarımıza emekleri için çok teşekkür ediyorum. Bu eserin oluşmasında çok büyük emekleri var. Fiziksel olarak istediğimiz tüm aktiviteleri ve bölümleri yerin biraz küçük olmasından dolayı içine koyamadık. Ama biliyoruz ki mekanların küçüklüğü gönüllerin büyüklüğü ile, hoşgörüsü ile kapatılabilecek bir eksikliktir. O yüzden burayı bu anlamda Edirne’de bir ilk olarak, bir başlangıç olarak kabul ediyoruz. İnanıyorum ki buradan çocuklarımızdan, evlatlarımızdan gelen talepler bizi çok kısa bir süre sonra daha büyük bir alana ve mekan arayışına belki de birden fazla mahallede bu tip Yaşam Merkezlerini açmaya yöneltecek ve zorlayacaktır. Bundan rahatsızlık değil büyük bir kıvanç ve mutluluk duyacağımızı şimdiden huzurlarınızda ifade etmek isterim. Bugün hep beraber açılışını yaptığımız Edirne Belediyesi Yaşam Merkezi’nin öncelikle evlatlarımıza, öğrencilerimize, çocuklarımıza ve geleceğimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor; açılışımıza katılan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

“Çocuklarımız için daha fazlasını yapmaya devam edeceğiz”

Çocuklarımız için bugüne kadar Edirne Belediyesi olarak  ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ve bunun yeterli olmadığını ifade eden Gürkan; “Dünya o kadar çok hızlı gelişiyor ki,  Biz evlatlarımızı kendi kendileri ile rekabet edecekleri bir ortamda değil, Dünya ile rekabet edecekleri koşullar oluşturmak zorundayız. Biz bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Bunu başarabilirsek, ki başarmak zorundayız, o zaman   Atatürk’ün söylediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır”. Amacımız ve hedefimiz budur.”dedi.

Daha sonra Yaşam Merkezi’nin açılışı gerçekleşti. Açılış törenine katılan davetliler ve vatandaşlar Yaşam Merkezini gezdi.  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın önderliğinde hizmete sunulan Yaşam Merkezi’nde; tiyatrosundan bale salonuna, masa tenisinden müzik kursuna kadar; çocukların kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda eğitim alabileceği Edirne Yaşam Merkezi, hizmete başlıyor. Yaşam Merkezi’nde; Satranç, Drama-Tiyatro Atölyesi, Dart, Masa Tenisi, Resim Atölyesi, Anne-Çocuk Atölyesi, Resim Atölyesi, Müzik Atölyesi ile içinde bilgisayarların da bulunacağı kütüphane yer alacak Çavuşbey Mahallesi Hükümet Caddesi’nde yer alan Yaşam Merkezi’nden tüm çocuklar ücretsiz olarak yararlanabilecek.   Çeşitli aktivitelerle çocukların olumlu davranışlar kazandırılacağı Yaşam Merkezi’nde  Satranç, Drama-Tiyatro Atölyesi, Dart, Masa Tenisi, Resim Atölyesi, Anne-Çocuk Atölyesi, Resim Atölyesi, Müzik Atölyesi ve  içinde bilgisayarların da bulunacağı kütüphane yer alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz