Hoşgeldiniz  

Edirne’de ilk kez travma ve resüsitasyon eğitimi verildi

admin | 13 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Edirne’de ilk kez gerçekleştirilen, Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 5 gün sürecek Doktorlara yönelik Travma ve Resüsitasyon kursu başlamıştır.

Edirne’de ilk kez travma ve resüsitasyon eğitimi verildi (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Güloğlu, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin öğretim üyeleri Travma ve Resüsitasyon kursu için ilimize geldiler.

Düzenlenen eğitime Travma ve Resüsitasyon kursuna Trakya’da çalışan Acil ve İlkyardım Uzmanları, 112 doktorları, Genel Cerrahi Uzmanları olmak üzere 20 kişi katıldı.

Edirne’de ilk kez travma ve resüsitasyon eğitimi verildi (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu eğitimde; solunumu duran, travma geçiren hastaya hava yolunun sağlanması, çoklu travma geçiren hastanın genel değerlendirilmesi ve yaklaşımın belirlenmesi, çocuk, yaşlı, kafa travmalarına yaklaşım, kaza yerinde yaralıya yaklaşım gibi 22 değişik konuda eğitim verilmektedir.

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. A. Muhsin KİŞİOĞLU, Eğitimin yerildiği yere giderek kursiyerleri ziyaret etti. Edirne’de bir ilk’i gerçekleştiren Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Gürhan ÇELİK ve Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği’ne Edirne İl Sağlık Müdürlüğü nezdinde teşekkürlerini sundu.

Edirne’de ilk kez travma ve resüsitasyon eğitimi verildi (2)

884 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3243
EURO 6,0497
BIST 98.454,88
ALTIN 219,2784

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle