Edirne’de ilk kez gerçekleştirilen, Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 5 gün sürecek Doktorlara yönelik Travma ve Resüsitasyon kursu başlamıştır.

Edirne’de ilk kez travma ve resüsitasyon eğitimi verildi (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Güloğlu, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin öğretim üyeleri Travma ve Resüsitasyon kursu için ilimize geldiler.

Düzenlenen eğitime Travma ve Resüsitasyon kursuna Trakya’da çalışan Acil ve İlkyardım Uzmanları, 112 doktorları, Genel Cerrahi Uzmanları olmak üzere 20 kişi katıldı.

Edirne’de ilk kez travma ve resüsitasyon eğitimi verildi (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu eğitimde; solunumu duran, travma geçiren hastaya hava yolunun sağlanması, çoklu travma geçiren hastanın genel değerlendirilmesi ve yaklaşımın belirlenmesi, çocuk, yaşlı, kafa travmalarına yaklaşım, kaza yerinde yaralıya yaklaşım gibi 22 değişik konuda eğitim verilmektedir.

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. A. Muhsin KİŞİOĞLU, Eğitimin yerildiği yere giderek kursiyerleri ziyaret etti. Edirne’de bir ilk’i gerçekleştiren Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Gürhan ÇELİK ve Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği’ne Edirne İl Sağlık Müdürlüğü nezdinde teşekkürlerini sundu.

Edirne’de ilk kez travma ve resüsitasyon eğitimi verildi (2)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz