Hoşgeldiniz  

EDİRNE’DEN, AFRİN KAHRAMANLARIMIZA SELAM VE DUA

admin | 12 Mart 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, kültürel, Sağlık, yaşam A- A+

Edirne Mimar Sinan Vakfı tarafından geliri Mehmetçik vakfına bağışlanmak üzere kermes düzenlendi. “Edirne’den Afrin kahramanlarına Selam ve Dua” etkinliği  11 Mart 2018 Pazar günü Saat: 15.00’te Mimar Sinan Vakfı Merkezi’nde gerçekleşti.  Yapılan açıklamada; “Edirne Mimar Sinan Vakfımızın, Serhatlı Hanımlar Grubu’nun düzenlediği kermesimize, geliri Mehmetçik Vakfına bağışlanmak üzere katılan, tüm hayırsever gönüllülerimizden Allah razı olsun.

Programımızın ikinci bölümünde, Mimar Murat Yılmaz Balkan Kültür Merkezimizde, AFRİN Kahramanlarımıza, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2.sınıf öğrencimiz Bünyamin TAHİR, kahramanlarımızın muzaffer olması için, “FETİH SURESİNİ” okudu.

İlahiyat Fakültesi hazırlık sınıfı öğrencimiz Furkan SALİHOĞLU, “ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE” şiirini adeta tekrar bizleri yaşattı. Programımızın son bölümde, Muhterem Hasan GÜMÜŞ Hocamızın, “ŞEHİTLİK VE VATAN MÜDAFAASI KONULU” sohbetinde, Fetih suresinin öneminden bahseden hocamız, okunan şiir için adeta bizleri tekrar yaşattı, dedi. Hocamız, Allah, saf saf olanları seviyor ve Allah için savaşan mücahidleri Allah sever. Yitik cenneti bulmak için saf saf, birlik ve beraberlik içinde olmak gerekiyor ki; Vatan konusu mevzu bahis olunca yüzde yüz birleşmemizin önemine değinen hocamız, vatan olmadan mabet olmaz, vatan olmadan cami olmaz, vatan olmadan namus olmaz, vatan olmadan aile olmaz, vatan olmadan mesken olmaz. Bu vatanın koruma şerefini bizlere düştüğünü anlatan hocamız; Çanakkale ve balkan savaşlarında şehitler verdiğimizi ve en büyük şehidin, Uhud şehidi, Hz. Hamza olduğunu anlatan hocamız, şehitlerimiz için, hem bedenen ve ruhen yaşadığını anlattı. Hocamız, sohbeti bu güzel sözlerle bağladı, Vatanın kıymetini iyi biliriz. Vatan olmadan olmaz. Ekmeğimizi paylaşırız. Soframızı paylaşırız. Hüznümüzü paylaşırız. Mutluluğumuzu paylaşırız. Ancak, İSTİKLAL VE İSTİKBALİMİZİ PAYLAŞMAYIZ. CAN VERİR. CAN ALIRIZ. YA ŞEHİT OLURUZ. YA GAZİ OLURUZ. Diyerek, dua etti. Kendisinden ve bu güzel programa katılan herkesten Allah razı olsun.”denildi.

402 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3977
EURO 6,0968
BIST 90.244,26
ALTIN 214,4153

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle