EMEKLİ ÖĞRETMENLER İÇİN TÖREN (1)

 

 

 

 

 

 

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Edirne Emekli Öğretmenler Derneğinde bir tören düzenlendi. Buradaki törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Emekli Öğretmenler Derneği Başkanı Şeref Balkan, yöneticiler ile emekli öğretmenler katıldı.

Burada bir konuşma yapan Gürkan ne kadar öğretmenlik yapılırsa yapılsın yürekteki bu mesleğe duyulan sevgi ve mücadele azminin azalmadığını belirterek, “ Öğretmeni öğretmen yapan bu duygulardır. Sizlerle aynı meslektaş olmaktan onur duydum. Ülkenin gerçek anlamda demokrasiye kavuşması için Türk kadınının yaşamın her alanında olması lazım.

EMEKLİ ÖĞRETMENLER İÇİN TÖREN (2)

 

 

 

 

 

 

 

KADINLAR TOPLUM YAŞAMINDA ETKİN OLMALI

Bu amaçla Edirne’nin her yanında kadın merkezleri açıyoruz. İstiyorum ki kadınlarımız evlerine hapsedilmesin. Kurtuluş savaşında fedakâr Türk kadınlarımız olmasaydı Kurtuluş Savaşı kazanılamazdı. Atatürk’e minnettarız. Bu arada Türk kadınının da her zaman gönlümüzde başımızın üstünde yeri vardır. Kadınlarımızın aydınlanma devrindeki kararlı tutumu değişmesin. Biz bu ülkeyi kanımız ve canımızla kurduk. Bu ülkenin yıkılmasına izin vermeyiz. Bu konuda başarılı olacağız. Bunun için kadınlarımızın ön saflarda yer alması gerekir. Hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Burada söz alan Emekli öğretmen Şerif Durak, emekli öğretmenlerin gelir kaybı yaşadığını belirterek, “Cumhuriyetin ışıklarını en ücra köşelere taşıyan ışık saçan öğretmenlere birileri geldi. Bu ışıkları tek tek söndürmeye başladı. Birileri hayallerimizi ve geçliğimizi aldı.  Yasımızı ve ulusal bayramlarımızı aldılar ve almayı sürdürüyorlar. Bazı politikacılar siyasi amaçla çağdaş eğitimi yok etmeye çalışırlar. Son 13 yılda eğitim programlarında yapılan değişikliklerle eğitimin amacından saptırdılar “ dedi.  Konuşmanın ardından şiirler okundu ve öğretmenler eski anılarını tazelediler. Belediye BaşkanıGürkan’a emekli öğretmenler adına çiçek sunuldu. Ardından hep birlikte öğretmen marşı okundu.

EMEKLİ ÖĞRETMENLER İÇİN TÖREN (3)

 

 

 

 

 

 

 

EMEKLİ ÖĞRETMENLER İÇİN TÖREN (4)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz