Hoşgeldiniz  

Engelliler oylarını engelsiz kullandı

admin | 02 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

ENGELLİLER OYLARINI KULLANDIÜ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Engelli Gönüllüleri Derneği üyeleri ve diğer engelliler seçim sandığına giderek oylarını kullandılar. Engelliler oylarını kullanmak için geldikleri İsmail Güner Ortaokulunda okuldaki engelli asansörlerini kullanarak oylarını rahatlıkla kullandılar. Oy verme sırasında açıklama yapan Engelli Gönüllüleri Derneği Başkanı Serpil Erkenciler,

ENGELLİLER OYLARINI KULLANDIÜ (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

” iki kızımla oyumuzu kullanmak için İsmail Güner Ortaokuluna geldik. Daha önce oylarımızı kullanmaya geldiğimizde engelliler için asansör bulunmadığından oylarımızı zorlukla kullanıyorduk. Engelli asansörlerinin yapılmasıyla bu soruna çözüm getirildi. Buraya geldiğimizde kimseden yardım almadan asansörü kullanarak oy kullandığımız sandığa kolaylıkla ulaşabildik. Bu tür Engelli asansörlerinin tüm kamu ve özel kuruluşlarında yapılmasının ve bakımlarının düzenli olarak bu işin ustaları tarafından kamu kuruluşlarımızca yaptırılmasını bekliyoruz.  Bunun sağlanmasıyla engelliler istedikleri anda kamu binalarına ve okullara rahatlıkla gidebilecekler” dedi.

ENGELLİLER OYLARINI KULLANDIÜ (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne dünya Engelliler Derneği Başkanı Âdem Düzges Oyunu Toki Lalaşahin Paşa İlkokulunda kullandığını belirterek, “  Ben uzun süre bu konu için mücadele ettim. Burada çabamızın sonuç vermesi bizleri mutlu etti. Engelli asansörü ile rahatlıkla oyumu kullandım “ dedi.

ENGELLİLER OYLARINI KULLANDIÜ (4)

 

 

 

 

 

 

ENGELLİLER OYLARINI KULLANDIÜ (5)

750 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle