Hoşgeldiniz  

 Firmanızın Tanıtımı için BİZ VARIZ...                              Edirne AJANS Medya Grubu                                       0 284 214 24 04 - 225 00 25

TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN

Eski Keşan Belediye Başkanı Hüseyin Zati Yörüker Anıldı

admin | 03 Şubat 2013 | Genel

Eski Keşan Belediye Başkanı Hüseyin Zati Yörüker, 2 Şubat 2013 Cumartesi  günü, ölümünün 16. yılında Asri Mezarlıkta bulunan mezarı başında anıldı.

Saat 13.30’da başlayan anma törenine Hüseyin Zati Yörüker’in oğulları; Kadir ve Mehmet Ali Yörüker ile Belediye Başkanı Mehmet Özcan ,Belediye Meclis üyesi Ercan Dağlı ve Basın Mensupları katıldı.

Çelenklerin mezara bırakılmasından ve Emekli Hoca Salim Akın’ın okuduğu dualardan sonra konuşan Başkan Özcan, H. Zati Yörüker’in Keşan’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiğini belirterek ‘’ Keşan’ın eski Belediye Başkanlarından Zati Yörüker’in kabri başında ölümünün 16. Yılını anmak için toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle Allah’tan rahmet diliyorum. Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun.Keşan’da babasından sonra 16 yıl belediye başkanlığı yapmış merhum Zati Beyi anmak için buradayız. Allah hepimize ebediyete göçtükten sonra iyi olarak anılmayı kısmet etsin.Şu andaki belediye başkanı olarak bizden nice yıllar önce onun oturduğu koltuğu şu anda bizler dolduruyoruz.Kentim adına yaptıkları işlerden dolayı huzurunuzda Keşan adına minnettarlığımızı  sunuyorum. Geride kalan soyuna çocuklarına bu dünyada ne kadar sağ olanı varsa Allah uzun ömür versin, sağlık sıhhat versin.Yokluk göstermesin.Burada yatan tğüm sülalesine ondan önce Belediye başkanlığı yapan Merhum Mehmet Ağa’ya buradan şükranlarımı sunuyorum. Allah nur içinde yatırsın. Bizlere de günün birinde bu şekilde anılmayı Allah bize de kısmet etsin.Şehrimizin gelişimine emek veren Zati Yörüker’i 1930-31 yıllarında ve 1934-46 yılları arasında Şehrimizin belediye başkanlığını yapmıştır. Halkımız tarafından sevilip sayılıp seçilmiş ve şehrimize emek vermiş büyüğümüzü Keşan halkı adına saygıyla anıyoruz.’’ dedi.

Zati Yörüker’in ailesi adına konuşan oğlu Kadir Yörüker,  bu anma törenini düzenleyen başta  Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan ve törene emeği geçenlere ve katılanlara  teşekkürlerini iletti.IMG_1175

592 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR down
EURO down
IMKB down
ALTIN down

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • “Yaşam AVM” YAŞAM’a Savaşı Veriyor “Yaşam AVM” YAŞAM’a Savaşı Veriyor
  EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / [email protected]..
 • Başbakan onuruna Kahvaltı Başbakan onuruna Kahvaltı
  Ak Parti İl Yönetimi tarafından Başbakan Erdoğan on...
 • MHP Adaylarını Açıkladı MHP Adaylarını Açıkladı
  2014 MAHALLİ İDARELER SEÇİMİ ADAY TAKDİM TOPLANTILARIND...
 • Gözlükte Kemik Çerçeve Modası Geliyor Gözlükte Kemik Çerçeve Modası Geliyor
  EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / [email protected]..
 • SON DAKİKA..! AK Parti’nin Edirne Adayı Prof.Dr. AHMET GÜNŞEN..! SON DAKİKA..! AK Parti’nin Edirne Adayı Prof.Dr. AHMET GÜNŞEN..!
  EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / [email protected]..
Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©