Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan ‘Ambulansa yol veriyorum, hayat kurtarıyorum’ projesine bir destekte esnaftan geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan ‘Ambulansa yol veriyorum, hayat kurtarıyorum’ projesine Edirne’yi Tanıtma Ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar’da destek verdi.

Esnaftan Sağlık Bakanlığı projesine destek (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Burada konuşan İl Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu 112 sisteminden bahsederek, “112 sistemi; 24 saat esaslı, 112 arandıktan sonra acil çağrı düştükten sonra en yakın acil yardım ambulansının yönlendirildiği, olay yerinde ilk müdahalenin yapıldığı ve sonra en uygun hastaneye nakledilen bir sistem. İlimiz genelinde 26 tane acil yardım ambulansımız 24 saat esaslı olarak çalışmaktadır. Biz de en önemli problem şuanda 112 çağrılarının asılsız olması, 112’in gereksiz yere meşgul edilmesi. Bir de ne yazık ki trafikte giderken zaman zaman yaşadığımız yol vermeme gibi problemler. Yine bu yol problemlerinin yanı sıra ambulanslarımız bazen nakil esnasında başka araçlar tarafından takip edilmekte. Bu ve buna benzer problemlerden dolayı Sağlık Bakanlığımızca Türkiye genelince başlatılan Ambulansıma yol veriyorum. Hayatı kurtarıyorum projesini 1 hafta önce başlatmıştık. Yalnız bu projemizin devamında halkın daha çok trafikte seyir halindeyken ambulansların öncelik hakkının olduğunu bir kez daha hatırlaması ve bu farkındalığı arttırmak için çeşitli stantlar kurarak ilgi sağlamıştık ve bunu yapmaya da devam etmekteyiz. Burada ayrıca Edirne esnaflarının da projeye katılması için Ciğerci Bahri Bey’i ziyaret ettik. Edirne’yi Tanıtma Ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanımızın da bu konuda desteklerini gördük. Bize kendisinin verdiği manevi destekten dolayı teşekkürü bir borç biliyorum. Edirne’nin tamamında ambulanslarımızın yolunun daha da açık olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Esnaftan Sağlık Bakanlığı projesine destek (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

ESNAFLAR OLARAK PROJEYE DESTEK VERMELİYİZ

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan ‘Ambulansa yol veriyorum, hayat kurtarıyorum’ projesine, Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından esnafında destek verilmesinin istendiğini söyleyen Dinar, “Sağlık Bakanlığımızın uygulamaya yeni koyduğu Ambulansa yol ver Hayata yol projesinin Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bir hafta önce uygulamaya başlatıldı ve şimdi de esnafa gelip, bu projenin bir ucundan da esnaf tutsun dediler. Biz de diyoruz ki tabi ki insancıl olan ve dünyanın en güzel projelerinden biri olan bu projeye destek vereceğiz. Bize bırakacakları broşürleri ve promosyonları müşterilerimize dağıtacağız. Biz şunu diyoruz. Ambulansa yol verelim, hayata yol verelim beraber huzur içinde yaşayalım.”

Ambulansa yol vermeyenler için herhangi bir trafik cezasının kesilmediğini belirten Kişioğlu, farkındalık yaratıldıktan sonra yol verilmediği taktirde yolu büyük oranda işgal eden ve trafik akışını kesen araçlar olursa trafik şube birimlerine bildirim yapacaklarını söyledi.

Ayrıca Kişioğlu, asıl amacın 112’in gereksiz yere aranmaması, trafikte araçların yolunun açılması ve takiplerin de yok denecek kadar az seviyeye inmesi için uğraştıklarını kaydetti.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz