Hoşgeldiniz  

ETSO 2.El Araç Alım Satımı İle İştigal Edenlere Mesleki Yeterlilik Kursu Açıyor

admin | 18 Haziran 2018 | ekonomi, Genel, yaşam A- A+

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan; ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretine ilişkin usul ve esasları düzenleme amacı taşıyan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik” 13.02.2018 tarihli 30331 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelik gereğince 2. el araç alım satımı ile iştigal eden gerçek ve tüzel kişilerin Mesleki Yeterlilik Belgesi alması zorunlu olup İlgili Yönetmeliğe aykırı hareket edenler hakkında Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun 18 inci maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendinde öngörülen idari para cezası Bakanlığın talebi üzerine yetkili idarelerce uygulanacak.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, bu kapsamda Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı (Seviye4) – ( B1:İş Makineleri Alım – Satım İşlemleri B2: Karayolu Taşımacılığı Araçları Alım – Satım İşlemleri B3: Satış Öncesi ve Satış Sonrası Hizmetler ) ve Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye 5) – (A2: Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım İşlemleri B1: Satış Öncesi ve Satış Sonrası Hizmetler ) kursları düzenlenecek.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılacak olan Mesleki Yeterlilik Belgesi Kursları için son başvuru tarihi 22 Haziran 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar olduğu ifade edildi.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için Odanın 02842251014-128 telefon numarasından Volkan Ekin ile irtibata geçilebilir.” Denildi.

 

414 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle