Hoşgeldiniz  

ETSO’dan Selanik Ziyareti

admin | 03 Kasım 2018 | BÖLGE, ekonomi, Genel, yaşam A- A+

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı M.Emre Alp, ETSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Selanik Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Odası ile İkili iş birliği organizasyonu ve 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu dolayısıyla Yunanistan’ın Selanik şehrini ziyaret ettiler.

 

Programın ilk gününde gerçekleştirilen İkili görüşmeler öncesinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı M.Emre Alp ve T.C Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan’ın katılımı ile Selanik Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Odası Başkanı Anastasios Kapnapolis’i makamında ziyaret ettiler.

 

Selanik Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Odası Başkanı Anastasios Kapnapolis Öncelikle gelecekteki ilişkilerimizin gelişmesine vesile olacağına inandığım bu görüşme için burada bulunmanızdan dolayı başta siz değerli Başkanlarım olmak üzere, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası heyetine teşekkür ederim. Bugün bu görüşmenin bir başlangıç olacağına ve bundan sonraki işbirliklerimiz ile ikili iş görüşmelerimizin artacağına inanıyorum.Bizlerin her zaman birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isterim.Bugün iki Oda üyeleri arasında gerçekleştirilecek olan ikili iş görüşmelerinin de verimli geçmesini temenni ederim. ifadelerini kullandı.

 

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın faaliyetleri ve Odamız bünyesindeki Dış Ticaret İstihbarat Merkezi hakkında bilgiler veren ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ise Bu kapsamda Yunanistan ile olan ticaretimizde de bu sistemi kullanarak daha hedef odaklı işler yapabilir iki ülke iş adamlarını birbiriyle daha etkin bir şekilde buluşturabiliriz.” dedi.

 

Ardından Odamız Meclis üyeleri ve Selanik iş dünyası temsilcilerinin katıldığı Selanik Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Odası Başkanı Anastasios Kapnapolis, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt,T.C Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan ve Kuzey Yunanistan Ekonomik ve Ticari İlişkiler Danışmanı Alexandros Alexiadis’in konuşmacı olduğu toplantıya geçildi.

 

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Selanikli iş adamlarına Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın yapısı ve faaliyetleri, İlimizin ekonomik yapısı,bölgesel dinamikleri ile Edirne’nin mevcut durumu ve yatırım imkanları, tarım,turizm, sanayi, dış ticaret, Edirne’nin yatırım potansiyeli, konu başlıklarında bilgilendirme gerçekleştirerek vizelerin iyileştirilmesi konusunda taleplerini iletti.

Toplantı sonunda Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile Selanik Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Odası üyeleri arasında ikili iş birliği görüşmeleri sağlandı. Görüşmelerde turizm, gıda, inşaat ve inşaat malzemeleri gibi alanlarda işbirliği imkanları görüşüldü. Özellikle turizm alanında yapılan görüşmelerde Edirne’ye Yunanistan’dan gelen turist sayısının artırılmasına yönelik önemli diyaloglar kuruldu.

Aynı günün akşamında ise alınan davet üzerine Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile birlikte T.C. Selanik Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu’na katılım sağladı.Resepsiyona aynı zamanda Edirne fotoğrafları ve Edirne’ye özgü ürünlerden oluşan ve Odamızca organize edilen ‘Edirne Tanıtım Gecesi’ eşlik etti.

Açılış konuşmalarının ardından Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt T.C. Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan’a Edirne’yi tanıtma fırsatını sağladığı için teşekkür ederek Edirnekari tablosu hediye etti.

Programın 2. gününde ise Edirne Ticaret ve Sanayi Odası heyeti T.C. Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan’ı makamında ziyaret ederek, Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret etti.

387 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle