FARKINDALIĞA GİDEN YOL…

Gülay PEKCUR KORUÇ

MESLEK BELGELİ KOÇ

PROFESYONEL KOÇ

İSMOLOJİ VE NÜMEROLOJİ UZMANI gulaykoruc@hotmail.com

21 GÜN

Şimdi bugünden itibaren 21 gün sürecek olan bir diyet programını başlatıyorum değerli okurlarım. Bu diyet programında kucak dolusu sevgi, bol bol olumlu düşünce ve olumlamalar var. Yalnız kesin ve net bir şekilde olmayacak olanlar: Öfke, mutsuzluk, olumsuz eleştiri.

Ben başlıyorum sizleri de davet ediyorum. 21 gün boyunca daha sakin, daha olumlu, daha öfke kontrollü bir süreç içine girelim bakalım neler olacak? Neden 21 gün derseniz de bir davranışın alışkanlık olması için 21 günlük bir sürenin geçmesi gerekiyor. Diyelim ki siz kendinizde yaptığınızı fark ettiğiniz fazla olan bir davranışı, bu diyet sayesinde giderebilirsiniz.

Mesela; konuşmanız gereken yerde susuyorsanız ya da susmanız gereken yerde konuşuyorsanız bunun üzerine bir diyet çalışması yapabilirsiniz. Konuşma dengenizi oluşturmanızda güzel bir farkındalık katacaktır. Ya da etrafınızda sizi olumsuz duygulara çeken kişiler varsa belki 21 günlük sürede ilişkileriniz için bir diyet uygulayabilirsiniz. Daha az görüşebilir ya da çevrenizden çıkartabilirsiniz. Belki de sizin diyetiniz; duygularınızın dengesini kapsar. Karar size ait nasıl isterseniz ondan başlayın.

Toplum olarak her zaman diyet denildiğinde yeme içme üzerine odaklanıyoruz. Aslında her konuda diyet yapılabilir. Önemli olan hayatınızın dengede olmasını sağlamak. Nasıl ki diyetlerde ağır yağlı ürünler yerine daha hafif ürünler geliyorsa; bu diyette de sizin içsel dengenizi bozan, size ağır gelen şeylerle; sizi rahatlatan, içinizi açan, huzurlu şeyleri yer değiştiriyoruz.

Amaç: Her zaman daha iyi, daha huzurlu ve daha anda kalabilen bir birey olmak. Her zaman dediğim gibi motivasyon içten dışa olur. Siz karar verin en önemli adım budur. Değişim ve dönüşüm sizi farkındalık yolunda yürütecektir. Bu diyet programını da böyle değerlendirin neden, nasıl demeden sahip çıkın iç dünyanıza. İçinizden gelmeyen hiçbir şeyi yapmak zorunda olamadığınızı unutmayın.

Olumlamaları da unutmamak gerekir. Aslında bu diyetin en kıymetli parçası da olumlamalar. Genellikle artık herkes tarafından bilinen olumlamaları 21 gün boyunca devam ettirdiğinizde kendinizle daha barışık, daha değerli ve daha mutlu hissedeceksiniz.

Olumlama ile ilgili birkaç örnek vermem gerekirse;

KENDİMİ SEVİYORUM VE ONAYLIYORUM.

YAŞAMI SEVİYORUM.

ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPIYORUM.

DENEYİMLERİMİ SEVGİYLE KUCAKLIYORUM.

Gibi cümlelerle bambaşka bir size merhaba diyebilirsiniz. Bunu sosyal bir deney olarak görebilirsiniz. Denemekten bir zarar gelmez.

Farkındalığa giden yolda buluşmak üzere diyetinize sadık kalacağınız bir hafta dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz