19022_727118904065536_2911832328044781673_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Edirne Milletvekili Okan GAYTANCIOĞLU,Her 25 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti ile birlikte başlattığı kurtuluş mücadelesinde, en önemli noktalardan biri olan Edirnenin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutlandığını belirterek, “Çok büyük acılar çeken ama asla bağımsızlık mücadelesinden vazgeçmeyen halkımız her şeyini kaybetmiş ama yüreklerinde ki vatan ve bayrak sevgisi ile ülkesinin dört bir yanını işgal eden düşmanla kahramanca mücadele etmiş ve vatan topraklarını düşman işgalinden kurtarmıştır. Bundan 93 yıl önce bir kahramanlık destanı da Edirne’mizde yazılmış, mahalli güçlerimizin de katkıları ile düşman kuvvetleri topraklarımızdan atılmıştır. Düşman işgalinin sona erdiği, esaretin yerini özgürlüğe, umutsuzluğun yerini onurlu bir geleceğe bıraktığı gün olan 25 Kasım’da aziz kahramanlarımızın verdiği mücadeleyi, yazdığı destanı bir kez daha yüreklerimizde hissediyor, bizlere bıraktıkları mirasa canla, başla sahip çıkmaya ve gelecek nesillere aktarmaya devam ediyoruz.

Bugün bir kez daha Milli Değerlerimize, Cumhuriyete, Atatürk İlke ve Devrimlerine, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne sahip çıktığımızı haykırıyor, kardeşçe ve barış içerisinde yaşama sevdamızdan taviz vermeden aynı coşku ve heyecanı gelecek nesillere aktarma kararlılığımızı tüm dünya’ya aktarıyoruz.

Bizler biliyoruz ki Ulu Önder Atatürk’ün, şehit ve gazilerimizin bizlere emaneti olan bu güzel topraklara sahip çıkmak, Laik Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmak en kutsal görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Edirne’li hemşehrilerimin Kurutuluş Gününü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın kurtuluşu için canları pahasına kahramanca mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz