Hoşgeldiniz  

GAYTANCIOĞLU , “çeltik üreticileri mağdur edildi”

admin | 17 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Okan Gaytancıoğlu,”Üretici geçen yıl 2 TL’ye sattığı pirincini bu yıl 1300-1400 TL’den alıcı bulamadı. Bu yüzden mahsulü elinde kaldı, borçlarını ödeyemedi. Üreticimiz mağdur olmuştur”

1- Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından, 26.Dönemde görev yapacak milletvekillerinin TBMM’de kayıt işlemleri devam ediyor.

GAYTANCIOĞLU , “çeltik üreticileri mağdur edildi”

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’da 15 Kasım 2015 Pazartesi günü TBMM’de kaydını yaptırdı. Eşi Sevim Gaytancıoğlu ile birlikte meclise gelen vekil Gaytancıoğlu burada kayıt işlemlerinin ardından gazetecilere Edirne Pirinci dağıtarak, çeltik üreticisinin sorunlarını dile getirdi. Bu yıl çeltik üreticisinin çok büyük bir mağduriyet yaşadığını belirten Gaytancıoğlu “Üretici geçen yıl 2 TL’ye sattığı pirincini bu yıl 1300-1400 TL’den alıcı bulamadı. Bu yüzden mahsulü elinde kaldı, borçlarını ödeyemedi. Üreticimiz mağdur olmuştur” dedi.

Çeltik maliyetinin yaklaşık 2 lira, olduğunu belirten Gaytancıoğlu çeltik fiyatının 1300 TL’ye kadar gerilediğini belirtti. “Çiftçinin yüzü senelerdir gülmedi” diyen Gaytacıoğlu

“Ucuz, kalitesiz ithal pirinçlerin yerli pirinçlerle karıştırılarak maliyetleri düşürülüp satıldığını belirterek bunun yerli pirince ihanet olduğunu” söyledi. Ardından basın mensuplarına Edirne Pirinci dağıtan Gaytancıoğlu, çeltik üreticisinin meclisteki sesi olmaya devam edeceğini ve üreticinin hakkının sonuna kadar savunucusu olacağını vurguladı.

Kayıt işlemlerinin ardından Gaytancıoğlu’nun rozetini ise eşi Sevim Gaytancıoğlu taktı. Her zaman olduğu gibi kayıt işlemlerinde de kendisini yalnız bırakmayan eşine teşekkür eden Gaytancıoğlu daha sonra basın mensuplarına yine eşiyle birlikte Edirne’nin meşhur badem ezmesinden ikram etti.

 

 

 

869 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle