Okan Gaytancıoğlu

 

 

 

 

 

 

Edirne Milletvekili Okan Gaytarncıoğlu yaptığı açıklamada “ 17/25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu iktidara geldiği günden bu yana işçisinin hakkını yediren, memuruna her türlü baskıyı uygulayan, emeklisini torununa bayram harçlığı veremeyecek duruma getiren, çiftçisine toprağını terk ettiren, esnafına siftahsız dükkân kapattıran,  öğrencisine parasız eğitim sağlayamayan, gençlerini umutlu bir gelecek yerine işsizliğe mahkûm eden AKP iktidarının, tüm bu koşullara rağmen nasıl kendisine çalıştığını, nasıl halkı değil de kendilerini ve yandaşlarını zengin ettiğini gözler önüne seren bir operasyon olduğunu iddia ederek, “Oysa bu güzelim ülke için ne güzel düşlerimiz var bizim… Emperyalistlerin işgalini  büyük önder Atatürk öncülüğünde sona erdiren milletimiz, harap olmuş yurdumuzu, yokluk, yoksulluk içinde kurtarmış, varını yoğunu ortaya koymuş ve yeniden inşa etmiştir. Yoksulluk içinde yolsuzluk yapmayan insanımızın eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, güçlü bir devlet olarak Dünya Devletleri arasında saygın bir konum elde etmiştir.

Bizler Edirne’den Ardahan’a, Samsun’dan Hatay’a bu ülkede istisnasız her vatandaşın ülkenin zenginliğinden hak ettiği payı almasını istedik ve bu durum, bu ülkede hayatında hiç kutu içersinde ayakkabı alamamış, lastik ayakkabı ile gezen vatandaşlar varken, operasyon esnasında ayakkabı kutularından çıkan paralar karşısında bir tezattı. Halkın vekaleti ile halk için çalışması gereken kişilerin halkın tüm yokluklarını ve yoksulluklarını unutarak sayamamakları ve sıfırlayamayacakları kadar çok olan paraları, para sayma makineleri ile saymaları vicdanları yaralamıştı.

Sessizce yapılan telefon konuşmaları, dört bakan ile üç bakan çocuğunun dahil olduğu soruşturma dosyasının, yani ülkenin en büyük yolsuzluk skandalının ortaya çıkmasını engelleyememişti.

Vicdan ile cüzdan arasında sıkışıp kalan siyasiler, cüzdana yenik düşmüş, bu ülkede 7 milyon hanede yaşayan yoksul vatandaşların, bu ülkenin her bir ferdinin hakkı olan kaynakların kendi çıkarları doğrultusunda kullanılmasını sağlamışlardır. Tüm bunlar ayyuka çıkınca, bu yolsuzluların üstüne giden yargıçlarla uğraşmaya başlanmış, gerçekleri gizlemek için istedikleri kişileri makul şüpheli sıfatıyla göz altına almışlardır. Tüm bunlara rağmen yapılan bu yolsuzluk, vatandaşın gözünden ve vicdanından kaçmamıştır.

17/25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarının üstü kapatılamaz, bu ülke için canını, malını gözünü kırpmadan feda eden insanımız için kapatılamaz, emeğinin karşılığını alamayan işçi için kapatılamaz, her türlü baskıya maruz kalan memurlar için kapatılamaz, dükkanına haciz gelen esnaf için, traktörüne haciz gelen çifti için kapatılamaz, cebinde çay parası olmayan emekli için kapatılamaz, umutlu bir gelecek bırakmak istediğimiz gençlerimiz için kapatılamaz.

Bugün 17 Aralık 2015, ben bugün halkın çıkarlarını sonuna kadar savunmaya kararlı, halk için çalışan ve gece gündüz çalışmaya devam edecek bir milletvekili olarak 17/25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunu unutmadığımızı, bu ülkedeki her bireyin hakkını sonuna kadar arayacağımızı belirtiyorum. Hukuka, adalete, demokrasiye ve insan haklarına olan bağlılığımızı bir kez daha vurgulamak istiyorum.” Dedi

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz