CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu Lalapaşa İlçe Teşkilatını ziyaret etti.   Gaytancıoğlu’nu İlçe Başkanı Ahmet Taşdelen, CHP Lalapaşa Belediye Başkan Aday Adayı Ayhan Günay, İlçe teşkilatı ve parti yöneticileri karşıladı.

İlçe Binasında parti yöneticileri ile çeşitli istişarelerde bulunan Gaytancıoğlu; parti yöneticilerinden 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Gazetemize açıklama yapan Milletvekili Gaytancıoğlu; “Bir tarafta Ankara’da ki yoğun gündem devam ederken bizde bölgemizin milletvekili olarak halkımızı ve teşkilatlarımızı ziyaret edip ülkemizin gündemini değerlendiriyoruz. Biliyorsunuz şu anda ülke gündeminde Yerel Seçim var. Ama halkın gündemine daha Yerel Seçim yansımadı. Şu anda Halkın gündeminde ciddi anlamda geçim sıkıntısı var. Vatandaşın geçen hafta satın aldığı portakalla bu hafta satın aldığı portakal arasında ciddi bir artış var. Bizde CHP olarak Türkiye’nin gündemini bu noktada tutmak istiyoruz. Yani vatandaşta yoksulluk artmış, işsizlik artmış. Türkiye’nin en büyük sıkıntısı geçim sıkıntısı olmuştur. İnsanlar İŞ-KUR’un verdiği işlere muhtaç kalmamalı. Devlet yeni istihdam sahaları yaratmalı. Türkiye’nin sürekli seçim ortamında olmaması gereklidir. Türkiye şu anda gerçekten zor günler yaşamaktadır. Faiz oranları çok yüksek ve yatırımların yapılmasını engellemektedir. Özellikle Lalapaşa ilçemiz de bir tarım ilçesidir. Buğday fiyatları ciddi anlamda düştü. Şu anda yüksek ama üreticide Buğday yok. Süt fiyatı yem fiyatını bir türlü geçemiyor. Bunlar konuşuluyor. Maalesef besi hayvanları kesilmek için sıra bekliyor.  Tabi bu konuşmalar esnasında Türkiye Yerel Seçime gidiyor. Yerel Seçim’de CHP olarak biz her yerde adaylarımızı belirledik.   Önümüzdeki Cumartesi günü Parti Meclisimiz toplanacak. Orada da belirli olamayan ilçeler ve iller belirlenecek ve ondan sonra da Yerel seçimlere hazırlık yapılacak.” Dedi.

İttifak konusuna da değinen Gaytancıoğlu; “Bu konulara partimizin üst organları karar veriyor. İki tane Genel Başkan yardımcımız İyi Parti ile olan görüşmeleri yürütüyorlar. İl Başkanları da İlçeler bazındaki görüşmeleri yürütüyor. Ülkemizin ve milletimizin geleceği için doğru kararlar verilecektir.” Dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz