Hoşgeldiniz  

 Firmanızın Tanıtımı için BİZ VARIZ...                              Edirne AJANS Medya Grubu                                       0 284 214 24 04 - 225 00 25

TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN

GÜRKAN, “93 yıllık gurur”

admin | 25 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

unnamed

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Kurtuluş mücadelesinin en önemli kalesi olan Edirne’de yaşayan bizler, 93 yıl önce verilen zorlu mücadelenin bilinciyle; ülkemize, toprağımıza, bağımsızlığımıza, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak, geleceğe sağlam adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 25 Kasım Edirne’nin Kurtuluş Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda şunlara yer verdi:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti’nin bağımsızlığına kavuşması adına başlattığı kurtuluş mücadelesinde Edirne’nin Mudanya Ateşkesi gereğince 25 Kasım 1922 tarihinde TBMM kuvvetlerince teslim alınmasıyla, kurtuluş mücadelesinin en önemli zaferlerinden biri de elde edildi.

Kurtuluş mücadelesine canıyla, kanıyla, yüreğiyle ortak olan ve bu uğurda şehit düşmüş atalarımızın bize miras bıraktığı bu kentte 93 yıldır gururla, güvenle, huzurla; cumhuriyetle, demokrasiyle, Atatürk’le yaşıyor olmanın mutluluğu içerisindeyim.

Her yıl daha da büyük bir coşkuyla kutladığımız 25 Kasım Kurtuluş Günü’nü bu yılda Edirne’ye, Edirnelilere, Cumhuriyete yakışır bir şekilde kutlayacağız. Edirne halkı olarak, bağımsızlığımızı bir kez daha haykıracağımız bu günde, saat 12.15’de Atatürk Anıtı’nda başlayacak olan programımız, Zübeyde Hanım Kadın Lokali’nin önünde toplanacak olan kortejin Saraçlar Caddesi’ne doğru hareket etmesiyle devam edecektir. 93 yıldır yüreğimizde hissettiğimiz bu coşkuya ortak olmak isteyen tüm Edirne halkını düzenleyeceğimiz korteje davet ediyor, bizlerin bu günleri yaşamamıza vesile olan, bu uğurda canları feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi de saygıyla anıyorum”.

611 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 4,7223
EURO 5,5484
BIST 101.138,08
ALTIN 198,1338

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©