Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıda kendisinin tek adamlıkla suçlanması konusuna yanıt veren Belediye Başkanı Recep Gürkan, “   Hayatım süresince hep doğru olduğuna inandığım şeyleri yaptım. Bundan şikâyetim yok yapmayı da sürdüreceğim. Beni tek adamlıkla suçlayan karşımızda bir blok oluşturanlara bunca seçimin ardından şunu önereceğim. Mademki beni tek adamlıkla suçluyorlar, benim neden kazındığıma baksınlar.

RECEP GÜRKAN

 

 

 

 

 

 

 

KENDİLERİ NEDEN KAZANAMIYOR ONU DÜŞÜNSÜNLER 

Bunu bulabilirlerse kendilerinin de neden kazanamadığını anlamış olacaklar. Ben 29 Mart öncesi çıkıp ben tarafım dedim. Açıkça taraf oldum. Siyaset taraf olmadan yapılamaz. Ben 29 Mart akşamına kadar taraftım. 30 Marttan sonra partimin adayı kimse onun yanında taraf olacağım dedim. Bu dediğimi gerçekleştirdim.3. sıradaki arkadaşımıza oy vermedim. Daha sonra da onunla birlikte en çok ben çalıştım. Beni tek adamlıkla eleştirenler buraya baksınlar. Onlar 29 Mart öncesi tarafsızım dediler. Ama el altından taraf oldular. 30 Mart sonrası da parti yanında taraf olmayı unuttular. Ben parti içi yarışta birilerinin yanında taraf oldum. Parti dışı yarışta da partimin yanında taraf oldum. Aramızdaki fark budur. Recep Gürkan neden hep kazanıyor, diye soruyorlarsa sorunun cevabı burada.

PARTİLİLER KİMİN NE YAPTIĞINI BİLİYOR 

Onlar da aynısını yapsın onlar da kazansınlar. Parti üyeleri kimin ne yaptığını çok iyi biliyor. Kimin doğru söyleyip söylemediğini de çok iyi biliyor. Biz solcuyuz. Devrimci gelenekten gelen insanlarız. Onun için söylediğimiz ile yaptıklarımız bir birini tutacak. Lafla peynir gemisi yürümez. Kusura bakmasınlar. Eğer ben bu partide kadınlara ve gençlere değer verip destekliyorum. Diyorsam genç bir gençlik kolu başkanı varken sen kurultay delegesi olmayacaksın. Kadın kolları başkanı varken de olmayacaksın. Koltuktan fedakârlık etmesi bilinmeli. Bir ildeki partili için en iyi görev kurultay delegeliğidir. Edirne örgütünden ancak altı kişi buna erişiyor. Söylemlerle eylemler bir olacak. Partililer sizi destekleyecek. Ben siyasete girerken  partililerime sizin gözünüze bakarak konuşacağım, başımı öne eğmeyeceğim ve başınızı öne eğdirmeyeceğim. Çok şükür bunu uyguladım.Kıvırmadım, yalan söylemedim ve söylemeyeceğim.Ben telefonlarla el altından görüşmeler yapmadım görüşmelerimi açık olarak yaptım ve yapacağım.Örgüt kimi seçerse ben onun yanında oldum.Ben onların yaptığı gibi  benim adayım kazanırsa çalışırım olmazsa partiden bana ne demedim.Ben hiçbir partilimi rakip diye görmem. Benim yanımda ve karşımda olan partilim aynı değeri taşır. Beni rakip görenler aday olduğunda onlarla da çalışırım. Ben doğru partililik yaptığım için örgüt bana destek veriyor. Arkadaşlarımız bunu anlasınlar. Partililiği doğru yaparlarsa parti örgütü onlara yalnız bırakmaz. Arkadaşlarımı tavsiyem budur.

Tek adamlık; gençlere partinin önünü açmaksa ben tek adamım. Kadınların önünü açmaksa da tek adamım. Yine partide kurultay delegeliğinden vazgeçmekse tek adamım. Keşke onlar da tek adam olabilseler. Onlar benim il ve ilçe başkanlağına talimatlar verdiğimi sanıyor.Aslında bu kişiler güç kendilerinde olsa yapacaklarını söylüyorlar. Gürkan bu konuda doygun ihtiyacı olmayan bir insan. Ben ne olduğumu da olmadığımı da bilirim” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz