Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi ile Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde belediye meclisi için birer temsilci istedi. Gürkan, “Bu dönem belediye meclisine bakıldığında herkes kendinden bir şeyler bulsun istiyorum. Bu siyasetin dışında bir hayal” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, eşi Esra Gürkan ile birlikte 2019 yılını ilk ziyaretlerini Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi ile Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne yaptı. Dernek üyeleri ile bir araya gelen Gürkan, 2019 yılının sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diledi.

Gürkan, “Gaziler ve şehit aileleri bizim için çok önemli. Sizler bizim en değerli, en kıymetli varlıklarımızsınız. Bugüne kadar milletvekilliği döneminde de belediye başkanlığı döneminde de hep birlikte olduk. Ben bir kez dahi siyasi bir konuşma yapmadım. Bundan sonrada konuşmayacağım. Siyaset konuşmayı ne kendime nede sizlere yakıştıramam ama Allah kalbimizi biliyor. Bir olduğumuzu, beraber olduğumuzu, her daim beraber olduğumuz da biliyor” ifadelerine yer verdi.

Amacının siyaset yapmak ya da bir yerlere gelmek olmadığını aktaran Gürkan, “ Siyaseti bir araç olarak kullanarak insanımıza neler kazandırabiliriz, nasıl daha güzel bir Edirne yaratabiliriz bunun mücadelesindeyiz. Yoksa devletimiz de, milletimiz de bize çok insana nasip olamayacak koltukları zaten verdi. Bu kotluları hep milletimizin, vatandaşımızın, halkımızın yararına kullanmaya çalıştık. Nasip, kısmet olursa Edirne’ye bir 5 yıl daha hizmet edeceğiz, hep birlikte. Güzel projeler yaptık. Asker Hastanesi Şehitli en önemli projelerden biridir. Çok kutsal, değerli bir projedir. Kendi siyasi beklentilerini aşmış biri olarak, siyasetin dışına çıkmış biri olarak geçtiğimiz dönem Edirne’de birlikte yöneteceğimiz arkadaşlarımı belirlerken, benimde isteğim bilgim olamadan Genel Başkan tarafından belediye başkanı adayı yapıldım. Ankara’da sabah uyandığımda telefon geldi Genel Başkanımdan ; ‘Edirne Belediye Başkanı Adayımız’ sensin dedi. Ben yok, desem de dinletemedim” diye konuştu.

Bu dönem daha farklı bir yönetim daha farklı bir hizmet ekibi oluşturmak istediğini aktaran Gürkan, “ Sizler belediye başkanını, lideri seçiyorsunuz ama hiç kimse tek başına bunları bir arada yapamaz. İyi bir ekip, iyi bir kadro lazım bu anlamda da belediye meclis üyeleri çok önemlidir. Ben bu dönem Edirneliler, belediye meclisine baktığında herkes kendinden bir parça bulsun istiyorum. Bu siyasetin dışında bir hayal. Gaziler, şehit aileleri, merkez sağ, soldan arkadaşlar baktığında kendini görsün istiyorum öyle bir meclis oluşturma kararlılığım var. Benimle birlikte çalışacak, halkla, sivil toplum örgütleriyle, derneklerle aramızda köprü olacak, onların sorunlarını taleplerini isteklerini bize iletecek; bizim yaptıklarımızı onlara iletecek arkadaşlara ihtiyacımız var” dedi

Gürkan, her iki dernekten de birer temsilci isteyerek, “Bana bildirdiğiniz bu isime belediye meclisi listesinde yer vereceğim” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz