Hoşgeldiniz  

Gürkan; “Gönlümüz ve dualarımız sevgili arkadaşım Erdin Bircan’la”

admin | 31 Temmuz 2018 | BÖLGE, Genel, Siyaset, yaşam A- A+

Kurultay çalışmaları için gittiği Iğdır’da beyin kanaması geçiren ve ilk müdahalesi Iğdır Devlet Hastanesinde yapılarak daha sonra Ankara İbni Sina Hastanesi’ne sevk edilen CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

Kılıçdaroğlu; “Vekilimiz kısa süre içinde sağlığına kavuşup aramızda olacaktır”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve beraberindekiler Ankara İbni Sina Hastanesine giderek CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.  Burada Başhekim Prof. Dr. Bahattin Güzel ile görüşen ve Bircan’ın sağlık durumu hakkında bilgi alan Genel Başkan Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, Bircan’ın sağlık durumunun iyiye gittiğini ve en kısa sürede iyi olacağını ifade ederek; “Burada hekim arkadaşlarla konuştuk. Başhekimimiz de gerekli bilgileri verdi. Ailesi ile görüştük. Bütün hekim arkadaşlar gereken her şeyi yapıyor. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Vekilimiz kısa süre içinde sağlığına kavuşup aramızda olacaktır ve parlamentodaki görevine dönecektir. Bundan eminiz.” Dedi.

Recep Gürkan; Gönlümüz ve dualarımız sevgili arkadaşım Erdin Bircan’la

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Gürkan İbni Sina hastanesi’ne giderek Bircan’ın saplık durumu hakkında bilgi aldı.  Konuyla ilgili açıklama yapan Gürkan; Iğdır’da geçirdiği beyin kanaması sonrası ilk müdahalesi yapıldıktan sonra ambulans uçakla Ankara’ya getirilen vekilimiz Erdin Bircan’ı, tedavi gördüğü hastanede dün akşam geç vakitte ve bugün Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte ziyaret ettik. Durumunun iyiye gittiğini ailesinden ve doktorlarından öğrendik. Gönlümüz ve dualarımız sevgili arkadaşım Erdin Bircan’la.” Dedi.

Oğlu Eren Bircan; “Babamın son güncel durumu genel itibari ile gayet iyi.”

Bircan’ın sağlık durumunu yakından takip eden siyasi arkadaşları, yakınları ve sevenlerine gelişmeler hakkında bilgiyi oğlu Eren Bircan sosyal medya hesabından verdi. Bircan açıklamasında; Babamın geçirdiği beyin kanaması sonrası ailemize destek olan herkese teşekkür ederiz. Her aramaya cevap veremiyoruz umarım anlayışla karşılıyorsunuzdur.

Babamın son güncel durumu genel itibari ile gayet iyi. Dün Iğdır’da gerçekleştirilen ameliyat başarılı geçmiş ve kanama durdurulmuş. Daha sonrasında Ankara İbn-i Sina Hastanesinde yapılan tetiklerde de kanamanın durduğu ve temizlendiğini teyit ettik. Hayati tüm değerleri hızla kendine geliyor. Hayati riski atlattık bundan sonra bilincinin açılmasını bekleyeceğiz. Doktorlar bize sabırlı olmamızı ve babamın kuvvetli bir yapıya sahip olduğunu söylüyorlar. En kısa zamanda bilinci açılacak ve herkesin selamlarını kendisine ileteceğim.. Desteklerini ve iyi dileklerini eksik etmeyen herkese çok teşekkür ederiz.” Dedi.

 Gaytancıoğlu:  “Acil şifalar diliyorum. Dualarımız seninle”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu da Pazartesi günü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; “Çok değerli milletvekili ağabeyim Erdin BİRCAN beyin kanaması geçirmiştir. Şu anda Iğdır Devlet Hastanesinde ameliyata alınmıştır. Ankara milletvekilimiz Murat EMIR’den aldığım bilgiye göre hayati tehlikesi bulunmakla beraber tomogrofisinin iyi olması sevindirici. Acil şifalar diliyorum. Dualarımız seninle.” dedi.

30 Temmuz Pazartesi günü Kaldığı otel odasında başını çarparak beyin kanaması geçiren Bircan’ın saat: 11.00 sularında Iğdır Devlet Hastanesi Yoğun bakımına sev edildiği öğrenildi. Ameliyata alınan Bircan’a beyin kanaması teşhisi konuldu. Uzman Doktorların müdahalesi sonrasında kanamanın durdurulduğu ve kanama olan bölgenin boşaltıldığı açıklandı. Bircan’ın  kanaması olmadığı ve uyutulduğu açıklandı. Olayı haber alan CHP Grup Başkan vekili Engin Altay kente geldi.          Altan ve Iğdır Vali vekili Kemal Duru,  Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Raşit İlhan ile görüşerek Bircan’ı ameliyat eden Beyin cerrahi uzmanlarından Bircan’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Altay yaptığı açıklamada; Iğdır Vali vekilimize, hastanemizin başhekimine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Sayın Bircan’a tüm müdahaleler vakit kaybetmeden zamanında yapılmıştır. Şu anda durumu iyi görünüyor. Kanaması yok. Uçak Ambulansla Ankara İbni Sina Hastanesine sevk edilecek ve tedavisi burada devam edecek. Buradan Sayın Sağlık Bakanımızı da çok teşekkür ediyorum. Tıbbın bütün müdahaleleri yapılmıştır. İnşallah milletvekilimiz en kısa zamanda iyi olacaktır” demişti.

544 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle