RECEP GÜRKAN

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Oyunu saat 12.00 de İlhami Ertem Lisesinde kullandı. Kızı ile birlikte oy kullanmaya gelen GÜRKAN saat 12.00 de oyunu 1188 numaralı oy sandığında kullandı. Oyunu kullanmasının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Belediye Başkanı Gürkan, 7 Haziran seçimlerinden sonra tekrar seçime gidildiğini belirterek, “ Ülkemizde 7 haziran seçimlerinden sonra 700’den fazla şehidimiz oldu.  Ben şehitlerimize Allah’tan Rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Bugün yapılan seçimlerde öncelikle ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyorum. CHP olarak şahıs olarak her zaman seçmenin iradesine saygılı davrandık. Sandığın iradesine saygı gösterdik. Bu akşam sonuçlanacak seçim için de bu saygımız geçerlidir. Seçim sandığından ne sonuç çıkarsa hepimizin ona saygılı davranması gerekir. Demokrasilerde seçimi kazansanız da kazanamasanız da ben beğenmedim. Bir daha oynayalım diye bir yöntem olamaz ne çıkıyorsa ona uymak zorundayız. Bakınız halkımız 2002 yılında yapılan seçimlerden bu yana üst üste üç kez aynı partiye birincilik verdi. Biz halkımızın iradesi budur dedik kabullendik. Bir kez tekrar da yaptık. Bu akşam sandıktan çıkacak sonuçları he herkesin kabul etmesi, hem de herkesin demokrasi oyununu ben onunla bununla oynamam lüksünden vazgeçmesi lazım. Bu ülkenin her yanı bizim bir tane ülkemiz var.

TÜM SİYASİ PARTİLERİN TBMM’DE  TEMSİL HAKKI VARDIR

Bu ülkede halkın meşru oyları ile sandıktan çıkarak gelen parti demokrasinin önemli bir aktörü meşru bir figürüdür. O halde sandıktan halkı oyu ile çıkmış. Ülkenin hangi yanında olursa olsun bütün partiler TBMM’de temsil hakkı kazanan partiler bu ülkede hükümet olma hakkına ve şansına da sahip olmalıdırlar. Tabii ki, siyasi partiler ilkeleri ve duruşlarıyla programlarıyla vardır. Fakat ülkenin geleceği ile oynayarak istikrarını bozarak seçmenin verdiği kararı yok sayarak toptancı bir anlayışla “ ben onunla aynı onun desteğini istemem, ona destek vermem” türü anlayışlar demokrasimizin bugün geldiği noktada çok sağlıklı değil. Ülkenin ekonomik durumuna bakın ülkemizdeki teröre bakınız bunların tamamı 7 Haziran seçimleri sonrası arttı. Bu ülkeye yazık. Bu ülke bu kadar kabaca ve hoyratça yönetilmeyi hak etmiyor.

KİMSENİN SANDIKTAN ÇIKANI KABUL ETMEM  DEME HAKKI YOKTUR

Bu ülke insanı ben sandıktan çıkanı kabul etmem hatta sandıktan çıksa bile ben onların varlığını kabul etmem ve onlarla bir arada olmam anlayışını kabul etmez. Bu ülkenin birliği, bütünlüğü ve bölünmezliği her şeyin ve herkesin üzerindedir. Herkesin şapkasını önüne koyup bu akşam çıkacak seçim sonuçlarına, millet iradesine saygı göstermesi ivedilikle bir hükümet kurularak, ülkemizin tekrar hem terör anlamında hem de ekonomik anlamda normalleşmesi gerekiyor. Ben seçim sonuçlarının hem Edirne’miz hem de ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum halkın verdiği karar en doğru karardır hepimiz halkın kararına saygı göstereceğiz.” Dedi.

Belediye Başkanı Gürkan seçime katılımın yüksek olduğunu,  bu tür katılımların CHP açısından avantaj yarattığını, anketlerin de bunu doğruladığını ifade etti.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz