Hoşgeldiniz  

Gürkan’dan, Akmeşe’ye cevap

admin | 18 Ekim 2018 | BÖLGE, Genel, kültürel, turizm, yaşam A- A+

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin “Meriç Nehri Rekreasyon Alanı projen varsa yap; DSİ hemen devredecek” sözleri üzerine Gürkan yaklaşık 1 saat sonra basın toplantısı düzenlendi. İlyas Akmeşe’ye basın toplantısında cevap veren Gürkan, “Toplantının üzerinden 1 saat geçti. Bir saat içinde olmayan bir proje hazırlanmaz. Büyük projeler bunlar” dedi ve ‘Edirne Karaağaç Yakın Çevresi Rekreasyon Alanı Peyzaj Konsept Projesi’ni anlattı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe’ye düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi.

Gürkan, “DSİ Meriç Nehri üzerinde Kanal Edirne Projesi’ni gerçekleştiriyordu. DSİ’yle bir önceki bölge müdürüyle bu konuda çalışıldı. Bu çalışma aşamasında da DSİ ile bazı konularda mutabık kalındı. Arkadaşlarımız o dönemde projenin demosunu getirdiler. O günden bu güne de bu demo benim bilgisayarımda kayıtlı” diyerek, söz konusu demoyu basın mensuplarına izletti.

Dönemin Bakanı Veysel Eroğlu’na burası için bir proje hazırlamak istediklerini söylediklerini ve Eroğlu’nun da kabul ettiğini belirten Gürkan, “Ve sonra bu proje için hazırlıklarımıza başladık. Yaklaşık 2 ay gibi bir sürede proje hazırladık. 2016 yılının Temmuz Ayı gibi dönemin Milletvekili Rafet Sezen’den randevu aldık. Teslim ettik. ‘Bakanla görüşeceğiz’ dedi. O günden beri ses çıkmadı. Bu proje bir saatle hazırlanabilir mi? Demek ki elimizde böyle bir proje varmış” diyerek, Edirne Karaağaç Yakın Çevresi Rekreasyon Alanı Peyzaj Konsept Projesi’ni anlattı.

Gürkan, “Sayın Akmeşe, iktidarın gücünü kullanarak; burasını bize resmi olarak devredecek, bizde yürüme yollarını, aydınlatmaları hemen yapacağız. Bunu 2,5 yıldır bekliyoruz. Gelin bunu bitirelim. Bu şekilde mi bırakalım. Kimsenin hakkını yiyemem benden önceki başkanlar da Meriç Nehri kenarını düzenlemek istedi. Hiç birine izin verilmedi. Hamdi Sedefçi de İbrahim Ay da hepsi. Şimdi elimizde imkan var. Ben o devri istiyorum” dedi.

450 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle