23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Edirne’de büyük bir coşkuyla kutlandı. ERASTA AVM’de düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinliğini izlemeye gelen vatandaşlara bir sürpriz de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan geldi.  23 Nisan Kutlama etkinliğini izlemeye gelen Başkan Gürkan, miniklerin gösterisini sonuna kadar izledi. Gürkan’ı gören vatandaşlar günün anısına telefonları ile fotoğraf çektirip selfi yaptı. 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 23-nisan-erasta-avm-kutlama-recep-gürkan-5.jpg

Geleceğimizin teminatı, milletimizin en değerli varlığı, barışın, kardeşliğin ve sevginin temsilcileri olan  çocuklarla Gürkan’ın ERASTA AVM’de buluşması renkli görüntülere sahne oldu.  

ERASTA AVM’de gerçekleşen 23 Nisan Kutlama etkinlikleri vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Zübeyde Hanım İlk öğretim okulu, Vali Fahri Yücel İlk Öğretim Okulu’nun gösterileri AVM’de ki vatandaşları adeta büyüledi.

ERASTA AVM’de ki 23 Nisan Kutlama etkinliğinde konuşan Başkan Gürkan; “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yıl dönümü. Cumhuriyetimizin kurucusu başkomutanımız, ebedi önderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 99. Yıl önce açtığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ve başta tüm çocukları olmak üzere, Tüm Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun. Çocuklarımız geleceğimizdir, umudumuzdur, en büyük güvencemizdir. Hiç kuşkusuz ki kalbi Mustafa Kemal Atatürk ile atan çocuklarımız; ülkesine ve milletine duyduğu sevgiyle; bu güzel ülkeyi en üst noktalara ulaştıracak; ahlaki değerlere bağlı kalarak bilim ve teknolojinin ışığında geleceğin Türkiye’sini oluşturacaklardır.” Dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 23-nisan-erasta-avm-kutlama-recep-gürkan-6.jpg

Gürkan Edirnelileri  “Bando Ciğer Festivali”ne  davet etti.

Belediye Bandosu aracılığıyla vatandaşları 9. Bando ve Ciğer Festivaline davet eden Başkan Gürkan;  “Edirne Bildiğiniz gibi bir turizm kenti. Yılda yaklaşık 5,5 milyona yaklaşan bir turistimizle her geçen gün bu yolda, büyük ve kararlı adımlar atıyoruz ve atmaya da devam edeceğiz.  Bundan sonra ard arda özellikle bu mevsimde şehrimizde festival ve etkinlikler düzenliyoruz.  Önümüzdeki  Cuma günü yani 26 Nisan’dan başlamak üzere 9.Uluslar arası Bando ve Edirne’mizin en marka değerlerinden  biri olan tava ciğer festivalimiz başlıyor.  26 Nisan Cuma günü saat 18.00’de  Uluslar arası 9. Bando ve Ciğer Festivalimizin açılışında bulunmak üzere hepinizi Edirne Belediyesi önüne bekliyorum ve davet ediyoruz. 28 Nisan Pazar günü yine saat: 18.00’de Saraçlar Caddesi’nde de Ciğer Festivalimizin  hem açılışını hem de Ciğer sunumunu yapacağız. Şimdiden hepimize hayırlı olsun.” Dedi.

Gürkan’ın konuşmasından sonra Edirne Belediyesi Bando ekibi vatandaşlara mini bir konser sundu. ERASTA AVM’yi dolduran yüzlerce Edirneli Belediye Bandosu eşliğinde doya doya eğlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz