Hoşgeldiniz  

Hasta hakları konusunda uygulamalı eğitim

admin | 03 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

005

 

 

 

 

 

 

 

HASTA HAKLARI MEVZUATI VE İLETİŞİM BECERİLERİ TEORİK UYGULAMALI EĞİTİMİ VERİLDİ

Sağlık hakkı; kişinin toplumdan, devletten sağlığının korunmasını, gerektiğinde tedavi edilmesini, iyileştirilmesini isteyebilmesi ve sağlığını sürekli geliştirebilmesi için toplumun sağladığı olanaklardan yararlanabilmesini ifade eder.

001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüzce, Hasta Hakları İl Koordinatörlüğü olarak hasta iletişim birim sorumlularına yönelik eğitim düzenlenmiştir.Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi eğitim salonunda devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, toplum sağlığı merkezlerinde ve özel diş polikliniklerinde görevli hasta iletişim birim sorumlularına, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Hasta İletişim Birim sorumlusu Eğitmen Hemşire Şadiye Yurtcan tarafından “Hasta Hakları Mevzuatı ve İletişim Becerileri Teorik Uygulamalı Eğitimi” verilmiştir. Eğitim sonunda katılımcılara Edirne Hasta Hakları İl Koordinatörü Dr. Ceren YÖNDEM tarafından katılım sertifikaları takdim edilmiştir.

004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hasta hakları kavramı, en genel anlamıyla;

Bireylerin hasta olmadan önce ve hastalandıkları zaman yararlanacakları ulaşılabilir, yeterli ve etkin sağlık hizmetinin önceden hazır olarak bulunuyor olmasını,

006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bireylerin hastalandığında ya da sağlıklı olma halini yitirdiğinde bir sağlık kurumundan standart ve yetkin düzeyde sağlık hizmeti almasını,

003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hastalıkların bireylerde bıraktığı kalıcı olumsuzluklarla birlikte yaşayabilmesi için gerekli olan hizmetlerden yararlanmalarını kapsayacak kadar geniş bir içeriğe sahiptir. Ayrıca ortaya çıkan somut durumlara göre gelişme ve genişleme halindedir.

002

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bireylerin haklarını kendileri adına talep edemediği durumlarda bu hak, hastalık sürecinin olumsuz sonuçlarından doğal olarak en çok etkilenecek olan hasta yakınlarına geçer ve bu konu ‘hasta yakını hakları’ ile birlikte ele alınır.

966 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle