Hoşgeldiniz  

Havsa İlçesi Azatlı Köyü’nde sıvat açılışı yapıldı

admin | 06 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Havsa İlçesi Azatlı Köyü'nde sıvat açılışı yapıldı (7)

 

 

 

 

 

 

 

Havsa İlçesi Azatlı Köyünde Sıvat (hayvan sulama çeşmesi) açılışı yapıldı. Açılışa Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN, Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Kamuran ERSAN, Havsa Kaymakamı Alparslan KILIÇ, İl Müdürü Orhan SARI ile birlikte İl Genel Meclis Üyesi Başkanı Abdülaziz ÇIKIKÇI ve Encümen üyeleri, Kurum Amirleri, Köy Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Havsa İlçesi Azatlı Köyü'nde sıvat açılışı yapıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Hayvancılığı geliştirmek için İl Mera Islahı ve Amenajmanı Projeleri çerçevesinde  Edirne’de  toplam 13 köyde Sıvat (hayvan sulama çeşmesi) yaptıklarını belirten  Edirne Valisi  Dursun Ali ŞAHİN “Azatlı Köyündeki Sıvat (hayvan sulama çeşmesi) açılışı simgesel bir açılıştır. Çünkü Proje kapsamında 13 köyümüze  sıvat (hayvan sulama çeşmesi) yaptık. Ayrıca bu Proje kapsamında meraların ıslahı için gübreleme yapıldı. Hayvancılık İlimiz için önemli bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. Şahsım adına hayvanları çok severim. Bunun için onların ihtiyacını karşılamak bizlerin asli görevidir.” dedi.

Havsa İlçesi Azatlı Köyü'nde sıvat açılışı yapıldı (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

13  KÖYE HAYVAN SULAMA YERİ  YAPILDI

Çayır mera alanlarında yetersiz olan sıvat (hayvan sulama çeşmesi) sayısının arttırılması için, Bakanlığımız bünyesinde tahsis edilen 100.000 TL ödenek ile 13 köyümüzde sıvat (hayvan sulama çeşmesi) yapımının gerçekleştiğini  belirten Tarım  İl Müdürü Orhan SARI ”10 köyümüzde sıvat (hayvan sulama çeşmesi) yapımı tamamlanmış, 3’ünde de yapım çalışmaları devam etmektedir.

Havsa İlçesi Azatlı Köyü'nde sıvat açılışı yapıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca Azatlı Köyünün 3.565 da mera alanın bulunduğunu ve 1.400 büyükbaş ile 1.300 küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Azatlı Köyünde yapılan sıvat (hayvan sulama çeşmesi) ile mera alanlarında otlayan hayvanların su ihtiyacı karşılanacaktır. Ayrıca, çeşmenin çevresine hayvanların gölgelik ihtiyacının karşılanması amacıyla 100 adet akasya, akçağaç, dişbudak vb. fidan dikilecektir.” Diye belirtti.

Havsa İlçesi Azatlı Köyü'nde sıvat açılışı yapıldı (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

Açılışın ardından törene  katılan  çok sayıda  katılımcıya pilav ve tatlı dağıtıldı. Köylüler açılışı yapılan Savat’ın köyleri için çok yararlı bir hizmet olduğunu belirterek yetkililere teşekkür ettiler.

Havsa İlçesi Azatlı Köyü'nde sıvat açılışı yapıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Havsa İlçesi Azatlı Köyü'nde sıvat açılışı yapıldı (5)

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,7605
EURO 6,6750
BIST 98.383,10
ALTIN 227,9458

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle