EDESOB (6)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de, yaşları 25 ile 60 arasında değişen 25 kişi, hayallerini gerçekleştirmek için Girişimcilik Kursuna başladı.

Alınan bilgiye göre, Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, KOSGEB Edirne İl Müdürlüğü ve İşkur Edirne İl Müdürlüğü işbirliği ile 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ne değişik yaş gruplarından toplam 83 kişi başvurdu.

Yapılan mülakat sonrası, aralarında öğretmen, ziraat mühendisi, gazeteci, emekli, işsiz ile değişik meslek gruplarından 25 kişi düzenlenen kursa katılmaya hak kazandı.

EDESOB (1)

 

 

 

 

 

 

 

Kurs, Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ndeki konferans salonunda Eğitmen Yasin Akkuş önderliğinde başladı.

Girişimcilerin desteklenmesi ve başarılı işletmelerin kurulması amacıyla düzenlenen kursta Eğitmen Akkuş, kursiyerlere,

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile hibe ve krediler hakkında bilgiler verecek.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile KOSGEB Edirne İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” tamamlanıyor.

EDESOB (4)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Esnaf ve Sanat-karlar Odaları Birliği (EDE-SOB) ile KOSGEB Edirne İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” tamam-lanıyor. Eğitime katılanlara KOSGEB tarafından uygula-malı girişimcilik eğitimi sertifikası verilecek.

Sertifika sahibi girişimci adayları yeni işyeri kuracakları zaman hazırlayacakları iş planı ile KOSGEB’e başvurduklarında 30 bin TL’ye kadar hibe ve 70 bin TL faizsiz kredi imkanına hak kazanacak.

EDESOB (5)

 

 

 

 

 

 

 

Düzenlenen girişimcilik eğitimleri ile girişimci adaylarına KOSGEB’in imkanlarından yararlanma fırsatı sağlandığını belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, “Edirne ekonomisine katkı sağlayacak, güzel fikir sahibi girişimci adaylarımıza KOSGEB Edirne İl Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenledik. Yeni bir işyeri açacak olan girişimcilere önemli olanaklar sunan KOSGEB Edirne İl Müdürümüz Sayın Bedri Döngel’e de tüm girişimci adaylarımız adına teşekkür ederim. Düzenlediğimiz eğitimleri başarı ile tamamlayan girişimcilerimizin aldıkları eğitimin katkısı ile ticari hayatlarında başarılı olacaklarına inanıyorum. Özellikle katılımcılarımızın bayan girişimci ağırlıklı olması bizleri daha da sevindirmiş olup, bayanlarımızın da ekonomide yer almaları Edirne’mizin ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

EDESOB (3)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne KOSGEB İl Müdürü Bedri Döngel de, Edirne ESOB ile işbirliği halinde düzenledikleri KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonucunda belge almaya hak kazanan girişimcileri KOSGEB olarak destek olacaklarını belirtti. Edirne KOSGEB İl Müdürü Bedri Döngel “KOSGEB olarak Edirnemiz de faaliyet gösteren ticaret erbaplarına destek oluyoruz. Belirlenen destek programları çerçevesinde KOSGEB olarak bizde elimizi taşın altına koyuyoruz. Edirne ESOB ile işbirliği halinde düzenlediğimiz uygulamalı girişimcilik eğitimini başarı ile bitirip, Müdürlüğümüze iş planlarını sunacak girişimcilerimize destek olacağız” diye konuştu.

EDESOB (2)


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz