Hoşgeldiniz  

Hayatı Pasla Otizmi Şutla Futbol Turnuvası başlama Vuruşu yapıldı

admin | 05 Nisan 2018 | BÖLGE, Eğitim, SPOR A- A+

Nisan ayı, Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı olarak deklare edilmiştir. Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Otizmli bireylerin eğitimlerinde “Kaynaştırma Eğitimi” çok büyük önem arz etmektedir. Edirne’de de Otizm tanısı almış birçok evladımız okullarımızda normal gelişim gösteren öğrencilerle aynı sıraları paylaşmakta veya özel eğitim sınıflarında eğitimlerine devam etmektedir.

Okullarımızda “Kaynaştırma Uygulamalarını” desteklemek, kaynaştırmayı sadece okul sıralarında bırakmayıp yeşil sahalara da aktarmak, normal gelişim gösteren öğrenciler ile kaynaştırma öğrencilerinin bir takım halinde ortak bir hedef için mücadele etmelerini sağlamak için İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Edirne H.H.T. Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünce İlkokullar düzeyinde “Hayatı Pasla Otizmi Şutla” futbol turnuvası düzenlenmektedir.

Altınordu Futbol Kulübü’nün de destek verdiği turnuvada ilk santra İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zekeriya Bayrak, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla özel Spor Tesislerinde gerçekleştirildi.

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zekeriya Bayrak, güzel bir organizasyon gerçekleştirildiğini ifade ederek, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında Hayatı Pasla, Otizmi Şutla Futbol Turnuvasının bir yarışma değil, otizmli birey ile otizmli olmayan bireyleri kaynaştıran, otizme toplumsal farkındalık kazandırmayı amaçlayan bir etkinlik olduğunu söyledi. Turnuvada yer alan sporcu öğrencilerimize başarılar dileyen İl Millî Eğitim Müdürü, etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen kurum ve kişilere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından turnuvanın ilk santrası İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ile Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Zekeriya Bayrak tarafından yapıldı.

Hayatı Pasla Otizmi Şutla Futbol Turnuvasının ilk maçı olan Plevne İlkokulu ile Lala Şahinpaşa İlkokulu mücadelesi, FİFA Kokartlı hakemlerimizden Cansu Tiryaki’nin hakemliğinde başladı.

27 Nisan 2018 tarihine kadar sürecek olan Hayatı Pasla Otizmi Şutla Futbol Turnuvasında 15 ilkokulumuz mücadele edecek olup, her takımın kadrosunda 1 otizmli sporcu mücadele edecek.

323 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3475
EURO 6,1008
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2369

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle