Hoşgeldiniz  

Her aile bir okuldur projesi

admin | 04 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Edirne’de Hayat Boyu Eğitim Derneği İle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Aile, Ailenin Bilinçlendirilmesi, Aile Hukuku, Aile Bütçesi, Kaynak Yönetimi, Enerji Tasarrufu, Aile İçi İletişim, Sağlıklı Yaşam, Hastalıklardan Korunma, İlkyardım, Aile ve Medya, Şiddetin Önlenmesi konularında bir dizi eğitim programını içeren protokole göre 8 hafta boyunca Devecihan Kültür Merkezinde eğitim verilecektir. 14 KASIM 2015 tarihinde Türk Aile Yapısı ve Ailenin önemi konulu ilk eğitim Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN tarafından verilecektir.

Her aile bir okuldur projesi

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de Hayat Boyu Eğitim Derneği Başkan Yrd. Zeynep SEVGİLİ ve Yönetim Kurulu üyeleri Ayşe KÖSEOĞLU, Nagehan KAÇIN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ ile birlikte 1 yıl süreli işbirliği protokolü imzalandı.

İmza töreni sonrası konuşan İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ “ Toplumsal Mutluluk, istikrar, paylaşma hoşgörü, yardımlaşma, sevgi ve saygının kaynağı ailedir. Güçlü Devlet olabilmek güçlü aile yapısıyla mümkündür. Kendimiz, çocuklarımız, ülkemiz ve insanlık için yapabileceğimiz en anlamlı işlerin başında iyi bir aile yapısı tesis etmek olmalıdır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak bu amaçlarla Aile Eğitim Programını uygulamaya koymuş bulunmaktayız. Bu konuda Edirne’de Hayat Boyu Eğitim Derneği ne bu alandaki çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Edirnede Hayat Boyu Eğitim Derneği 2.Başkanı Zeynep SEVGİLİ de “Aile, toplumun çekirdeğini oluşturmaktadır. Ailenin dağılması demek toplumun dağılması demektir. “–Bir hayat kurtar ki bir aile kurtulsun, aileyi yaşat ki millet yaşasın” sloganı ile yola çıktık. Ailelerin sağlık ve huzuru için gayret etmek, eşlerin ve çocukların ailedeki konumunu güçlendirmek, ailede sağlıklı bir saygı, sevgi ve iletişim ortamı kurmak ve ailenin sosyal refahını artırmak amacıyla eğitim programları düzenleyeceğiz. Bu konudaki desteklerinden dolayı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze ve Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN’e derneğimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN de “Güçlü ve sağlıklı aile demek, varlığıyla gurur duyduğumuz çocuk nüfusun ve genç nesillerin huzur ve güven ortamında yetişmesi demektir. Eğitim ailede başlar ilkesinden hareketle hazırlanan işbirliği protokolü bilgi çağının gerekliliklerine uygun olarak Ailelerin yaşam kalitesini artırmaya dönük önemli bir adımdır.” dedi.

 

 

 

636 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle