Hoşgeldiniz  

Hüseyin Erkin İYİ Parti’den Milletvekili Aday Adayı

admin | 08 Mayıs 2018 | BÖLGE, Siyaset, yaşam A- A+

Edirne’nin sevilen ismi, özellikle Lavanta ve alternatif enerji konusunda ilimizde büyük çalışmalara ve projelere imza atan Mak. Yük. Mühendisi, DSİ Emekli Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin Erkin İyi Parti’den Edirne Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

“Seçmenin Umudu, İyi Parti”

Gazetemize açıklama yapan Erkin; “Seçmen umudu güvencesi haline gelen İyi Partiden Edirne Milletvekili Aday Adaylığı başvurumu hayırlısıyla yaptım. İktidarın yönetim anlayışından yorulan bıkan çaresizliğe düşen seçmenimiz, sığınacak bir liman bulduk diyerek İyi Parti Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Meral AKŞENERİN gemisine binecektir. Rumeli kökenli hemşerimiz sayın Genel Başkan Meral AKŞENER’E olan güven ve sevginin ışığında, hiçbir şehre nasip olmayan imkanların bahşedildiği Tarih ve Kültür şehri Edirne’den milletvekili seçilerek, düşünce ve projelerimi icra edebileceğime inanıyorum.’’MİLLET İTTİFAKI DEMOKRASİ BİRLİKTELİĞİ’’ ve ’’İYİPARTİ PROGRAMI SAYESİNDE EDİRNE ve ÜLKEMİZDE HERŞEY İYİ OLACAK’’ dedi.

Neden Aday Adayı olduğu konusunda da açıklama yapan Erkin; “Edirne’deki vatandaşlarımızla özellikle kırsal kesimde tarımla uğraşan insanlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda insanlarımızın ne kadar sıkıntı da olduğunu gördüm. Özellikle tarımsal sulama ve kooperatiflerinin, AKP hükümetinin yarattığı enerji sıkıntıları yüzünden çalışamaz hale gelmesi, çiftçilerimizin akaryakıtçılara, gübre ve tohumculara çalışır hale gelmesi çaresizliği, en önemlisi insan kaynağımızın giderek kuruması, Ergene nehri kirliliği, Meriç taşkınları sulama yatırımlarının gecikmesi…gibi müzminleşen sorunların çözümlenmesi için bu önemli göreve talip olmaya karar verdim. Dünyanın hiçbir şehrine nasip olmayan imkanların bahşedildiği Edirne’miz ne yazık ki bu önemli nimetlerden arzu edildiği gibi yararlanamadığı gibi sürekli kaybeder duruma düşmüştür. 25 bin işsizi, Sosyal Yardıma muhtaç 8 bin ailesi olan Edirne yerel imkanlarını kullanarak üreten zengin bir şehir olma imkanları vardır. İpekyolu üzerindeki Edirne, Sınır Ticareti ile yıllık 110 milyar dolarlık Balkan ülkeleri ticaretinden pay alacaktır. GSMH payı sıralamasında ilk sıralarda olması gerekirken 27. Sırada yer almaktadır.Sınır kapıları gelirleri düşüldüğünde 37. Sıraya düşmektedir.Enerji köprüsü haline gelen Trakya’nın şanslı ili Edirne bu sayede ucuz enerji kullanabilme imkanı yakalamıştır. Özellikle tarımsal sulamada bu enerjiden yararlanmak mümkündür.

“Edirne de bu seçimlerde İYİ PARTİ’ye yakışır bir aday vitrini çıkarılacağına inanıyorum.”

Edirne’nin ticaret ve ekonomide hak ettiği yere gelmesinde milletvekilliği görevinin layıkıyla yapılması gerektiğine inanıyorum. Sahip olduğum devlet ve özel sektör tecrübesi ve donanımlarımı  siyaset kulvarında Edirne’ye  kazandırmak için milletvekili aday adaylığına  talip oldum. Belirlenecek milletvekili vitrini için hangi yöntem uygulanırsa uygulansın, Edirne’nin sorunlarına çözüm projeleri üretecek donanımlı birikimli adayların belirlenmesi şarttır. Ülkemizin her yönüyle uçurumun kenarına getirildi idari yönetimden kurtulmak için bu seçimler hayati önem taşımaktadır. Edirne de bu seçimlerde İYİ PARTİ’ye yakışır bir aday vitrini çıkarılacağına inanıyorum. Bu adayların donanım ve birikimin yanında bölgesel projeleri olmalıdır.

’”İYİPARTİ SAYESİNDE EDİRNE ve ÜLKEMİZDE HERŞEY İYİ OLACAK’’

Edirne olarak Siyaseten kaybettiklerimizi ancak bu iddialı ve proje üretebilen insanlarımızın becerileriyle geri kazanabiliriz. Edirne seçmeni dünya görüşene ters gelen, politikalarını beğenmediği AKP iktidarına karşı alternatifsizlikten oyunu CHP ne veren ya da sandığa gitmeyen seçmenlerimizin bu kez oylarını İYİPARTİYE vereceklerine inanıyorum. İktidarın yönetim anlayışından yorulan bıkan çaresizliğe düşen seçmenimiz yeter artık, sığınacak bir liman bulduk diyerek sayın Meral AKŞENERİN gemisine binecektir. Rumeli kökenli hemşerimiz sayın Genel Başkanımız Meral AKŞENERE olan güven ve sevginin ışığında Tarih ve Kültür şehri Edirne’den Milletvekili çıkarak, düşünce ve projelerimi icra edebileceğime yürekten inanıyorum.’’İYİPARTİ SAYESİNDE EDİRNE ve ÜLKEMİZDE HERŞEY İYİ OLACAK’’ dedi.

Hüseyin Erkin’in Özgeçmişi                                                                                                                                  

1954 Edirne doğumlu olan Erkin, 1978 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi(İDMMA)’den mezun oldu. Kamu görevi olarak 27 yıl 6 ay görev yapan Erkin, DSİ Bölge Müdür Yardımcılığı görevinden emekli oldu. 13 yıl özel sektörde çalışan Erkin, DSİ Spor Kulübü Başkanlığı, Edirne Spor Kulübü Yöneticiliği,Tenis İhtisas Kulübü Başkanlığı yaptı. Kırkpınar Derneği ve Serhat Yıldızı Spor Kulübü Başkanı, Makine Mühendisleri Odası Danışma Kurulu üyesi, Trakya Doğal kaynakları ve Enerji Derneği Başkanı   Çalıştığı Üniteler: DSİ adına burslu olduğundan üniversite mezuniyetinden hemen sonra Edirne merkez atölyelerinde işe başladı.Bu esnada kaynaklı imalat ve döküm tekniği konularını kapsayan imal usulleri konusunda yüksek lisansını tamamlayarak yüksek mühendis unvanı aldı. DSİ Bölge Müdürlüğünde çeşitli kademelerde Başmühendislik, Şube Müdürlüğü ve Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. DSİ de çalıştığı yıllarda bölgedeki sulama yatırımları gibi teknik konuların yanında birçok sivil toplum kurumu ve spor kulüplerinde başkanlık ve yöneticilik yaptı.Edirne’nin bir çok konusuyla ilgili konferanslar verdi sempozyumlara katıldı.2006 yılında emekli olduktan sonra sırasıyla,Trakya Doğalgaz Dağıtım A.Ş Edirne İşletme Müdürlüğü,TOBB Teknik Müşavirliği, Tarım ve Enerji Şirketlerinde danışman ve Enerji Yöneticiliği yaptı.DSİ de ve özel sektörde çalıştığı yıllarda Trakya Üniversitesinde part-time öğretim görevlisi olarak 26 yıl ders verdi. Eşi Edirne Lisesinden emekli İngilizce Öğretmeni olan Erkin üç kız babasıdır.

 

1115 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3243
EURO 6,0497
BIST 98.454,88
ALTIN 219,2784

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle