Hoşgeldiniz  

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, okur-yazar sınıflarını ziyaret etti

admin | 29 Mart 2018 | Eğitim, yaşam A- A+

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın ülke genelinde başlattığı okur-yazar seferberliği Edirne’de de başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, beraberinde Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Kemal Soytürk ile ilimizde yetişkinlere yönelik devam eden Edirne Ticaret Borsası İlkokulu ile Edirne Halk Eğitim Merkezi okur-yazar sınıflarını ziyaret etti.

Eğitim hakkının Anayasa ile güvence altına alındığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü, yetişkinlere yönelik okuma yazma eğitimlerinin hayat boyu öğrenmenin temelini oluşturduğunu söyledi.

   İl Millî Eğitim Müdürü, konuşmasının devamında: “Hepinizin bildiği üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde ülkemiz genelinde Okuryazarlık Seferberliği başlatıldı.

Okuryazarlık Seferberliği ile okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın I. Kademe okuma yazma kurslarına katılarak okur-yazar hale gelmesi, ardından II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirerek ilkokul düzeyinde öğrenim görmeleri, böylelikle temel okuma-yazma eğitimini tamamlayan kişilerin, yasaların kendilerine verdiği diğer tüm hak ve özgürlüklerden yeterince yararlanmalarını sağlamak amaçlanmıştır.

      Edirne genelinde tüm eğitim camiası Okuryazarlık Seferberliği kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza ulaşmak için çalışmalar yapmaktadır. Sizlerden isteğimiz, çevrenizde okuma yazma bilmeyen ve henüz bu konuda müracaatta bulunmamış olan kişiler varsa onları okuma-yazma kurslarına katılmaları konusunda teşvik etmeniz ve kurslarımız hakkında bilgi alıp başvuru yapabileceği Halk Eğitimi Merkezlerimiz ve İl-İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimize yönlendirmeniz” dedi.

Okuryazar Seferberliğinin ülkemiz genelinde tek bir okuma-yazma bilmeyen vatandaşımız kalmayana kadar devam edeceğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, kurslara katılan kursiyerlerimizi azimlerinden dolayı tebrik ederek, seferberliğe katkı sunan herkese teşekkür etti.

385 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3431
EURO 6,0958
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2206

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle