Edirne İl müftülüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi Mimar Kamalettin  Salonunda tasavvuf müziği kanseri organize edildi. Kansere Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Belediye Başkanı Recep Gürkan  İl müftüsü Emrullah Üzüm, Daire müdürleri ve diğer davetliler katıldı, Vali Şahin bir süre sonra görevi sona ereceği için burada  din görevlileri ile vedalaştı.

İl Müftülüğü'nden tasavvuf müziği konseri (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda konuşan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, böyle bir güzel günün akşamında değerli konuklarla beraber olmanın huzuru içinde olduğunu belirterek, “ bilindiği gibi her şeyin bir sonu vardır. Bu akşam sizlerle beraber olmanın huzuru beni son derece memnun etti. Zira sizler fedakarlık yapıp bu akşam burada  veda  geceme  geldiniz. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır diyorum.

,İl Müftülüğü'nden tasavvuf müziği konseri (6)

 

 

 

 

 

 

BURADAN AYRILIŞ BANA GURBETE GİDİŞ GELİYOR

Değerli müdürlerim belediye başkanım ve hocalarım sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Elvedalar hüzün  vedalar sevinç getirir. Binim için hüzün Edirne’mden ayrılıyorum. Buradan ayrılış bana gurbete gidiş geliyor. Ben gurbete gidiyorum çünkü Edirne’mden uzağım. Edirne’den veda etmenin zamanı geldi.  Benim için vedalar bir sevinçtir çünkü  önemli bir görevden ayrılmış oluyorum. Hizmetim  süresince kazandığımı burası terennüm etme yeri oldu. Böyle mübarek şehirden ayrılmak kolay değil. Hazreti peygamberin Edirne’m dediği şehirden ayrılmak zordur.

İl Müftülüğü'nden tasavvuf müziği konseri (3)

 

 

 

 

 

 

 

BUNDAN SONRA EDİRNELİLER KONUŞACAK

Fakat her şey bir sonla bitiyor. Ben son olarak diyorum ki elveda Edirne elveda Edirneliler. Arkamızdan neler konuşulur onu bilemiyorum ama. Burada kaldığım sürede halkımıza yaklaşık 1200 konuşma yaptım. Bugüne kadar hep ben konuştum bundan sonra hep Edirneliler konuşacak. Ben de onun yankılarıyla yaşamımı sürdüreceğim. Sizlere elveda derken bu kelimeyi dilimin ucuna zorlukla getiriyorum fakat söylemek zorundayım” diye veda konuşmasını tamamladı.

Gecede söz alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Valisi  Şahinin açılış konuşmasında belirttiği sözleri ile başladığı konuşmasında daha sonra, “göreve geldiğimde iki ay sonra eski valinin görevden alındığı haberini aldım. Ben kendi kendime dedim ki, tam işleri yoluna koymaya başladığım zamanda vali değişikliği gündeme geldi. Sonra  kimin atandığını sordum. Giresun Valisi Dursun Ali Şahin’in atandığı söylendim. İnceledim ki, valimizle ilgili olumlu bilgiler var. Telefonla kendisini aradım ve hayırlı olsun dedim.

İl Müftülüğü'nden tasavvuf müziği konseri (5)

 

 

 

 

 

 

 

Kendisiyle çok önemli telefon konuşmamız oldu. İlk izlenimler çok önemlidir. Ondan sonra 17 ay birlikte çalıştık. Ben 52 yaşındayım, farklı kurumlarda görev yaptım. Hayatım boyunca tanıdığın en iyi insanlardan biri sayın valimizdir.

Valimizle çok yakın çalıştık.  Edirne Valimizin döneminde bütün kurumlar hizmet için yarışır oldu. Bazı anlaşamadığımız konularda dahi valimiz insani zarafeti ve nezaketini kaybetmedi.  Böyle sorunların çözümünde ortak hareket ettik.Bazılarını dondurup ileriye bıraktık. Bugüne kadar çözemediğimiz konu olmadı. Hepimizin hayata bakışı farklı olabilir.

Bunların hiç biri birbirimizi sevmemek için bahane olmamalı. Birbirimizi sevmek ve saymak zorundayız.  Valimizle biz böyle görev yaptık. Valimizle bugüne kadar birbirimize kırıcı davranmadık. Hiçbir zaman yetkilerimizi aşmadık. Bir ilde vali ile belediye ne kadar uyumlu olursa o kentteki işler düzenli gider. İşlerimizi kolaylaştırmak için çaba harcadık.

İl Müftülüğü'nden tasavvuf müziği konseri (7)

 

 

 

 

 

 

 

EDİRNELİLER SİZİ ÇOK SEVDİ

Sayın valim de unutamayacağım dostum olacaktır. Biz valimizle yapamayacağımız şeyler için söz vermedik. Çalıştığım 15 vali içinde Dursun Ali Şahin Edirne’ye unutulmaz hizmetler yaptı. Bir de  böyle üstün hizmet yapan Rahmetli Fahri Yücel vardı . Bu iki valimizin hiç bir zaman ismi unutulmayacaktır. Edirne vefalı bir şehirdir. Edirneliler sizi çok sevdi Edirne halkı adına sizlere bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunarım” diye konuştu

HER ŞEYİN BİR BAŞI BİR SONU VARDIR

Toplantıda konuşan  Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm  Edirne Valisinin kendilerini buluşturduğu için şükranlarını sunarak başladığı konuşmasında daha sonra şunları söyledi, “ Ne mutlu bizlere ki ecdadın yadigarı olan bir şehirde, İstanbul’un ardından en güçlü ruhu temsil eden fetih kentinde Valimiz, Belediye Başkanımız ve diğer katılımcılarla buluştuk. Bu buluşma sadece insanlığa hizmet etmektir.  Her şeyin bir başı ve sonu vardır. Önemli olan o zamanı çok iyi değerlendirmek.

İl Müftülüğü'nden tasavvuf müziği konseri (4)

 

 

 

 

 

 

Biz sayın Valimizi aramızdan ayrılmış olarak kabul edemeyiz. Bundan sonra valimize  çok daha fazla müracaat edeceğiz. Valimizin bundan sonra Edirne’ye maddi ve manevi katkıları olacaktır. Valimiz Edirne’ye geldiklerinde kuran kursu dediler, bizleri teşvik ettiler. Şu anda Edirne’deki kuran kursu seviyesi ülke düzeyine gelmiş durumdadır. Sizlerin teşvikiyle bunu daha üst düzeye çıkaracağız. Sayın Valimizin sayesinde din hizmetleri hareketlendi ve bereketlendi. Bize verdikleri destek nedeniyle valimize ve daire amirlerine ve belediyemize şükranlarımı sunuyorum. Valimize bundan sonra yapacağı hizmetlerde daha büyük başarılar diliyorum” dedi.

İl Müftülüğü'nden tasavvuf müziği konseri (2)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz