Hoşgeldiniz  

İNAĞ, “yıkım kararını önce kamu kurumları uygulamalı”

admin | 21 Aralık 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Meriç nehrindeki taşkınların önlenmesi için açılan tahliye kanalı ile birlikte nehir çevresindeki işyerlerinin kapatılacağı yönünde yapılan girişimlerle ilgili olarak açıklama yapan Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Emin İnağ bu karara karşı kendilerinin de itirazı olduğunu bu kararın kaldırılması için dava açacaklarını belirterek, “ Kamu kurum yetkilileri buradaki tesislerin yıkılması için teklif yapmadan önce kendi tesislerini yıkması gerekir.

Emin İnag

 

 

 

 

 

 

 

Kısaca herkes önce kapısının önünü süpürmeli. Bugün Meriç nehrinin çok yakınında devlet kurumlarımızın sosyal tesisleri var. Onlar faaliyetlerine devam ederken böyle bir kararın gündeme gelmesini anlamak mümkün değil. Bu konuda kamu kurumları önderlik yapsın bundan sonra diğer kurumlar da gerekeni yapar. Aslında nehir taşkınları konusu 57 yıldan bu yana ihmal ediliyor bir türlü çözüm yoluna gidilmedi.

            Aslında böyle bir ihtimal gündemde ise bu tesisler neden yaptırıldı. Daha önceki yıllarda yapılmasına engel olmak gerekirdi. Bu yapılmadı. Taşkınları önleyeceği vaadi ile bir kanal yapımı gündeme gelince bakıyoruz, nehir çevresindeki tesislerin yıkılması gündeme getiriliyor. Eğer bu kanal taşkınları önleyecekse çevresindeki tesislerin kaldırılmasına ne gerek var.

Burada önemli olan bazı DSİ elemanlarının nehir yatağını temizlemede yeterli olamaması sonucu suçu başkalarına yükleme isteğinden kaynaklanmaktadır.

“Biz bu işi başaramadık siz bu çevredeki tesisleri yıkınız bu iş düzelecek” demek istiyorlar. Bu çözüm yolu değildir.

Aslında bu işin arkasında başka amaçların da olacağı şüphesini taşıyorum. Bu da önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır. Tesislerin yıkılması, taşkınların önlenmesinde sebep olamaz. Bu işte görevli kişiler nehrin temizlenmesi konusunda daha duyarlı davranmaları halinde ve başka ülkelerde bu tür sorunlar nasıl çözümlenmişse o yöntemi uygulamaları ile soruna çare bulunabilir” diye konuştu.

 

 

 

525 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3932
EURO 6,1197
BIST 90.901,67
ALTIN 214,8924

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle