Göreve geldiği ilk günden itibaren gece gündüz demeden Edirne’nin neredeyse her köyünü tek tek ziyaret edip, köylünün hal ve hatırını soran, onların sorunlarını yerinde dinleyen Edirne Valisi Ekrem Canalp’in durağı Keşan ve İpsala ilçesine bağlı köyler oldu. VALİ CANALP, İpsala ilçesine bağlı köyleri ziyaret kapsamında Pazardere köyü’nü ziyaret etti. Uzun bir aradan sonra ilk kez bir Valiyi köylerinde gören halk büyük memnuniyet yaşadı.. Pazardere halkının sorunlarını dinleyen Vali Ekrem Canalp, “Pazardere köyümüzde mera gübreleme desteği, 3000 m2 kilitli parke taşı temini, mezarlık çevre düzenlemesi ve çocuklarımız için oyun grubu temini en kısa sürede yapılacak” dedi. Vali Canalp, köy meydanında Pazardere halkı ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hacıkoy halkı sorunlarını Vali Canalp’e anlattı

Köy ziyaretleri kapsamında İpsala ilçesine bağlı Hacıköy’ü ziyaret eden Vali Ekrem Canalp; Köy halkının sorunlarını dinleyip onların hal ve hatırını sordu. Vali Canalp’in ziyaretinden büyük memnuniyet duyan köy halkı; “Sayın Valimizin köyümüze gelip bize hal ve hatır sorması, sorunlarımızı dinlemesi bizi çok mutlu etti. Bize büyük onur verdi” dediler.  Vali Canalp köyün ihtiyacı olan “Hacı köyde çok amaçlı yazlık tesis desteği, sağlık evi talebi , çocuk oyun grubu ve açık alan kondisyon aletleri temini ile 4000 m2 kilitli parke taşı temini çalışmalarına en kısa süre de başlanacağı müjdesini verdi.  Vali Canalp günün anısına köy halkı ile köy meydanında hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Vali Canalp’e İbriktepe’de coşkulu karşılama

Köy ziyaretleri Kapsamında İbriktepe köyü’nü ziyaret eden Vali Canalp’i yoğun bir kalabalık karşıladı. Halk ile sohbet eden Vali Canalp sorunları ve talepleri yerinde dinleyerek; “ İbriktepe köyümüzde 5000 m2 kilitli parke taşı, Turpçular – İbriktepe yolunda bakım onarım, çok amaçlı salon yapımı için destek verilmesi ile köy konağı bakım onarımı çalışmalarına başlanacak” müjdesini verdi.

 

“Vali, Yaşlıların sevincine mutluluk kattı”

Gün boyu köy ziyaretlerine devam eden Vali Ekrem Canalp’in bir sonraki köy ziyareti Karaağaç köyü’ne gerçekleşti. Karaağaçlı vatandaşlarla sohbet eden Vali Canalp köy halkının sorunlarını dinleyip; “1000 dönümün üzerinde ceviz alanına sahip Karaağaç köyümüzde ceviz kurutma tesisi projesi, foseptik temizliği, mezarlık çevresine stabilize kaplama yapımı ile birlikte 1000 m2 kilitli parke taşı ihtiyacı karşılanacak” sözünü verdi.

 

“Tevfikiye’lilerin Vali sevinci büyük oldu”

Tevfikiye köyü ile ziyaretlerine devam eden Vali Canalp’i karşılayan köy halkı arasında gençlerde yerini aldı.  Gençlerle sohbet eden Vali Canalp onların sorunlarını dinleyip hal hatır sordu. Vali Canalp’in ziyaretinden büyük memnuniyet duyan köy halkı ve gençlerin sevinci büyük oldu. Vali Canalp, köyün ihtiyacı olan “Tevfikiye – Balaban köy yolunun onarımı, spor kondisyon aletleri temini, cami çatısı onarımı ile 4000 m2 kilitli parke taşı ihtiyacının en kısa sürede karşılanacağı müjdesini verdi.

 

İl Genel Meclis Üyesi Adnan Vural, Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın da hazır bulunduğu Vali Canalp’in köy gezilerinde bir sonraki durak İpsala İlçesine bağlı Balabancık köyü oldu. “Tam bir halk adamı bize böyle vali lazım” diyen Balabancık halkının en büyük ihtiyacı olan; “çocuk oyun grubu yapımı, mezarlık çevre duvarları tamir ve kısmi yenilemesi ile 3000 m2 kilitli parke taşı ihtiyacının en kısa sürede karşılanacağı” sözü Vali Canalp tarafından verildi.

 

Gün boyunca yoğun programına ara vermeden devam eden Vali Canalp İpsala ve Keşan’a bağlı birçok köy ziyaretlerini sürdürerek, köy halkı ile bir araya geldi ve onların sorunlarını dinledi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz