Hoşgeldiniz  

İşte AK Parti’nin En çok Konuşulan Belediye Başkan Aday Adayları

admin | 16 Eylül 2018 | BÖLGE, Genel, Siyaset, yaşam A- A+

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlere kısa bir süre kala Edirne’de Belediye Başkan aday adaylarının ismi gündemin 1. Sırasında yer almaya devam ediyor.

İktidar partisi AK Parti’nin genel seçimlerde MHP ile yaptığı başarılı ittifak çalışmasının Yerel seçimlerde de aynen uygulanacağı söyleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçtiğimiz Hafta gerçekleşen AK Parti genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Erdoğan; AK Parti olarak seçimlerde 2014’e göre belediye sayımızı ve oyumuzu artırmak istiyoruz. Yerel seçimde Cumhur İttifakı durumunu değerlendiririz. Yerel seçimlerde de bu ittifakı gerçekleştirme durumumuz olur. Bu olursa iki partinin de gücünü artıracağına inanıyorum.” Demişti.

Edirne’de Belediye Başkanlığını almak için tüm seçenekleri masaya yatıran AK Parti Edirne İl Başkanlığı gelişmeleri Genel Merkez ile dakika dakika paylaşmaya devam ediyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dediği gibi “Karşılığı olan adaylarla yani sırtını partiye dayayan adaylarla değil” sözü Edirne’de aday kim olacak tartışmalarını hızlandırdı.

 

İşte Akparti’nin Edirne’de konuşulan Belediye Başkan Adayları

ETB Başkanı Özay Öztürk, Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Av. Koray Uymaz, Yardımcı Peynirleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı, AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe,  Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah

“Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi”

2014 Yerel seçimlerinde DSP’den aday olan ve 9614 oy alan Sedefçi, “AK Parti’den aday olursam mevcut kemik oylarımla bu seçimi çok rahat alırız ve Edirne’yi hizmetlerimizle uçururum” diyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istediği özellikleri taşıyan ve karşılığı olan bir isim olduğu ifade edilen Sedefçi’nin AK Parti’den aday gösterilmesi halinde Edirne Belediyesi’nin kazanılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Seçim çalışmalarına 2018 yılı başından itibaren devam eden Sedefçi’nin mahalle gezileri, kahve ziyaretleri de devam ettiği ve Sedefçi’nin  bu defa aday olup bir dönem daha belediye başkanlığı yapmak için işi sıkı tuttuğu da söyleniyor.

Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin gönlünün AK parti’de olduğunu ve AK Parti’den Belediye Başkan adayı olmak istediği yönündeki iddiaları da değerlendiren Akmeşe; “Bizde herkes aday adayı olabilir. Bu onların en doğal hakkıdır. Ama benim şu ana kadar Hamdi beyle bu konuda birebir bir görüşmem olmadı. Tabi Onunda teveccühü. Şunu söylüyor. “Ben AK Partili olursam, Edirne’yi uçururum” gibi bir lafı var. O da artık Edirne’ye AK Parti Belediyecisi gelirse Edirne’nin hizmeti alacağını biliyor. Hamdi Bey de gerçeği görmüş. Bizim için burada önemli olan Hamdi beyin söylemidir. Bu şu demektir. Edirne artık AK Parti Belediye Başkanını bekliyor.” Dedi.

ETB Başkanı “Özay Öztürk”

Göreve geldiği ilk günden (30 Mayıs 2013) itibaren Edirne Ticaret Borsası Başkanlık görevini başarıyla yürüten Öztürk yaptığı yatırımlarla ikinci dönemine rakipsiz girdi. 02 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen seçimde üyelerin tam desteğini alan Özay Öztürk’ün ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da belirttiği özelliklerde olması,  Edirne Ak Parti Belediye Başkanlığı için kamuoyunda konuşulan isimler arasında yer aldı.

Edirne Ajans Medya Gurubu’na konuyla ilgili açıklama yapan Özay Öztürk; “Edirne’de ismimin AK Parti Belediye Başkan Adaylığı ile konuşulması, düşünülmesi beni son derece mutlu etti. Tüm halkımıza öncelikle teşekkürü borç bilirim. Borsadaki ve Kendi işimizde ki görevim itibarıyla şu anda ben böyle bir şey düşünmüyorum.  Kendi işletmemizde Genel Müdürlük görevim devam ediyor ve tüm işlere de bizzat ben bakıyorum. Bir taraftan Borsa ve bir taraftan da Ankara tempo yüksek.  Belediye Başkanlı da tam zamanlı bir iş. Benim zamanım yok. Ama bu göreve beni düşünen çok değerli halkımıza, siyasi yöneticilere teşekkür ederim. İstenilmesi ve düşünülmesi bizi mutlu etti. Gurur duydum.” dedi.

“Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah”

Lalapaşa’da kısa bir süre içinde yaptığı hizmetlerle be önceki dönemden kalan borç yükünü de sıfırlayarak bölgenin tek borçsuz Belediye olma özelliğini sürdüren Bülent Şahinşah’ın adı AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı olarak kamuoyunda konuşulmaya devam ediyor. Daha önceki Başarılı Belediye Başkanlık dönemleri ve son olarak tekrar MHP’den Lalapaşa Belediye Başkanı seçilen Şahinşah’ın 1 dönemde yaptığı göz kamaştıran hizmetler seçmenin büyük takdirini topladı. AK Parti’nin Genel seçimlerde olduğu gibi Yerel seçimlerde de ittifak yapacağı iddialarının gerçekleşmesi durumunda Şahinşah’ın aday olması durumunda Edirne’de belediye başkanlığının alınmasına kesin gözüyle bakılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği özellikleri de taşıyan ve karşılığı olan bir isim olduğu vurgulanan Şahinşah’ın konuyla ilgili yapacağı açıklama kamuoyunda merak konusu oldu.

ETB Eski Başkanı Mustafa Yardımcı

Edirne Ticaret Borsası Eski Başkanlarından bölgenin sevilen ismi Mustafa Yardımcı’nın ismi de AK Parti Belediye Başkan Adayları arasında geçmesi kamuoyunda en çok konuşulan konular arasında yerini aldı. Daha önce TOBB Yönetim kurulu üyeliği yapan ve kamuoyunda Edirne’nin 4. Milletvekili olarak görülen Yardımcı’nın AK Parti Belediye Başka adayı olması için Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın belirttiği tüm özellikleri taşıdığı ve aday olması durumunda Edirne’nin bir ilki yaşayarak AK Belediyecilikle çok rahat bir şekilde tanışacağı da tartışılıyor.

Av. Koray Uymaz

AK Parti Edirne teşkilatı kurucularından olan ve çeşitli kademelerinde görev yapan Avukat Koray Uymaz’ın aday olması halinde Edirne’de belediye başkanlığının çok rahat alınabileceği konuşulan konular arasında. 24 Haziran 2018’de yapılan genel seçimlerde Mlv. Aday Adayı olan Uymaz’ın Edirne’de her kesimin sevdiği bir isim olması en çok dikkat çeken konular arasında.

 

9071 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3475
EURO 6,1008
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2369

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle