Hoşgeldiniz  

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı

admin | 12 Mart 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel A- A+

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Edirne Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Kültür ve Tiyatro Salonunda gerçekleşti. Törene Edirne Valisi Günay Özdemir, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Belediye Başkanı Yardımcısı Selçuk Çakır ve Çiğdem Gegeoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Edirne Jandarma Komt. Alb. Alpaslan Doğan, Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişi Razaman Sarı,Edirne  İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile birlikte veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan törende Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

İstiklal Marşı’nın iki kıtasını işaret diliyle okuyan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencileri Törene katılanlar tarafından büyük alkış aldı.  Daha sonra Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan oratoryo gösterisi sunuldu.

İlkokullar arası İstiklal Marşı’nı ezbere okuma yarışmasında birinci olan İpsala Serhat İlkokulu Öğrencilerinden Ülküm Gülce Görgülü  İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okudu. Daha sonra Edirne Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt burada  yaptığı konuşmada şu ifadeler yer verdi; “Her devletin ve her milletin bir marşı var. İstiklal Marşımız Türk milletimiz için büyük önem arz etmektedir. İstiklal Marşımız özel bir tarihi sürecin ve bu sürece bizzat tanıklık eden milletin acıları onların ızdırabları ve sevinçlerini bilen bir şairin kaleminden çıkmıştır.”Dedi.

 

507 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3977
EURO 6,0968
BIST 90.244,26
ALTIN 214,4153

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle