İtfaiye yılbaşında yeni yerine kavuşacak (1)

 

 

 

 

 

 

 

Sanayi Sitesi Sosyal Tesisleri  yanında yapımı devam eden Edirne itfaiyesinin yeni yerinde incelemelerde bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN, itfaiyenin yeni yılda  modern tesislerine kavuşacağını belirterek  şunları kaydetti, “ Bilindiği gibi Edirne itfaiyesi bugüne kadar  canlı bir itfaiye binasına sahip olamadı. Bunun ciddi anlamda sıkıntılarını yaşıyorduk. Günümüzde itfaiye araçları teknolojik araçlardır. Ekipmanlarıyla donanımlı araçlardır. Bu araçlar açıkta kaldığında yazın sıcağın kışın ise soğuğun altında kalıyordu.

Ben göreve yeni geldiğimde kışın tankerlerin içindeki suyu donmasın diye battaniye ile örtüyorlardı. İtfaiye araçlarının eski yerinde kapalı alanı yoktu.

İtfaiye yılbaşında yeni yerine kavuşacak (3)

 

 

 

 

 

 

 

İTFAİYECİLERİN HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK 

İtfaiyemiz burada yeni yerini yapıyoruz 1-1,5 ay içinde çalışmalar tamamlanacak. Burası itfaiyenin ihtiyaçlarına tamamıyla cevap verebilecek bir proje, konunun uzmanları tarafından hazırlandı. Araçlarımızın kapalı alanda bulunması gerekenler kapalı alanda bulunacak. İtfaiyecilerin yatma yerleri ve eğitim seminer salanları yemekhaneleri  kısaca tüm sosyal tesisleri bulunacak. Kısaca dört dörtlük bir itfaiye binası yapıyoruz. İtfaiye insanlarımızın mal ve can güvenliği açısından çok önemli. Böyle bir tesisi Edirne’ye kazandırmaktan mutluyum. Burası  Edirne yerleşim alanlarının ortası sayılır. Edirne doğu istikametinde gelişiyor ve gelişme devam ediyor. İtfaiye için özellikle burasını seçtik ki hem yeni yerleşim bölgelerine hem de eski kent merkezimize, Karaağaç Yeniimaret mahallesine kolaylıkla itfaiye araçlarımızın ulaşmasını dikkate aldık. Burası aynı zamanda itfaiye araçlarımız için alternatif yolları olan bir yer. E-5 yolundan yeni yerleşim alanlarına ulaşılması için yol üzerine özel bir düzenek koyuyoruz.

İtfaiye araçlarının yola çıkacağı anda yolda yanacak kırmızı ışıklarla yol kapanacak. Bunun için itfaiyede bu ışıkların butonu olacak o butona basıldığında yolda kırmızı ışıklar yanacak. , yol trafiğe kapanıp itfaiye araçlara yol verilecek. Bu tesisleri yaklaşık olarak yılbaşı itibariyle  hizmete alacağız” diye konuştu.

İtfaiye yılbaşında yeni yerine kavuşacak (2)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz