Hoşgeldiniz  

İYİ Parti Edirne Milletvekili Adayları belli oldu

admin | 21 Mayıs 2018 | BÖLGE, Genel, Siyaset, yaşam A- A+

 

 

 

 

 

 

24 Haziran seçimlerinde seçmenin büyük beklenti içinde olduğu İYİ Parti’nin Edirne Milletvekili Aday sıralaması açıklandı. Buna göre sıralama; 1. SIRA MEHMET AKALIN (Akademisyen), 2. sıra ORHAN ÇAKIRLAR (Mühendis), 3.sıra DİLEK KIRMIZI (Esnaf), 4.sıra İSMET ERSÖZ (Öğretmen) olarak belirlenip YSK’ya bildirildi.

İYİ Parti’nin 1. Sıra Adayı Mehmet Akalın: Marmara Üniversitesi TeknoloTekstil Mühendisliği bölümünde görevli olan Prof.Dr. Mehmet Akalın Uzunköprülü dür.  The University of Salford / kimya / 1987 – 1991 Doktora, The University of Salford / kimya / 1985 – 1987 yıkllarında Yüksek Lisans, The University of Bolton / Tekstil / 1981 – 1985 LİSANS yaptı. İyi derecede İngilizce biliyor. Yelkenle ve toprakla uğraşmayı seven Akalın Evli,  2 çocuk ve 2 torun sahibi.

İYİ Parti’nin 2. Sıra Adayı Orhan Çakırlar: Edirne’de doğan Orhan Çakırlar, Milliyetçi Hareket Partisi Edirne Belediye Başkanı Adayı oldu. Yıldırım Hacı İlbey İlkokulu’nda başladığı eğitim hayatına Edirne Mimar Sinan ortaokulu ve Edirne Sanat Enstitüsü’nde devam etti.  Hacettepe Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. Türkiye’nin önde gelen özel sektör şirketlerinde uzun seneler üst düzey yönetici olarak görev yaparken aynı zamanda İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nü bitirdi. Edirne ve Balkanlar aşığı olan Orhan Çakırlar, öğretmen İmren Çakırlar ile evli olup,2 çocuk babasıdır.

İYİ Parti’nin 3. Sıra Adayı Dilek Kırmızı,  4.sıra adayı  İSMET ERSÖZ (ÖĞRETMEN) oldu.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Adayları açıklandı.

1. SIRA MEHMET AKALIN (AKADEMİSYEN)
2. SIRA ORHAN ÇAKIRLAR (MÜHENDİS)
3.SIRA DİLEK KIRMIZI (ESNAF)
4.SIRA  İSMET ERSÖZ (ÖĞRETMEN)

600 Kişilik Milletvekili Aday Listesi için Tıklayın..

3893 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 6,2938
EURO 7,3957
BIST 97.988,16
ALTIN 242,8528

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle